Facebook

2020 Facebook Algoritması

Facebook algoritması sürekli olarak yeni bir değişikliğine gidiyor ve bu da özellikle bu platformu pazarlama aracı olarak kullananları deli ediyor. Bizde sizin için 2020 Facebook Algoritması hakkında detaylı bir inceleme yaptık.

2020 Facebook Algoritması

Facebook algoritması kullanıcıların gönderileri ne kadar sevebileceklerine odaklanıyor. Yani kullanıcının bir paylaşımı sevip sevmeyeceği ise önceki davranışlarına göre değerlendiriyor. Mesela bunu şöyle örneklersek bir kullanıcı annesinin paylaşımlarıyla ne kadar çok ilgilenirse Facebook’ta ona göre gösterimlerini yapıyor. Yani daha da açık bir ifadeyle anlatırsak siz kedi videoları izlerken aslında arka planda büyük bir inceleme var.

İnsanları birbiriyle konuşmaya teşvik edecek gönderiler paylaşın

Paylaşımlarınızı yaparken mutlaka insanların başkalarıyla konuşmasını teşvik edecek olan konulara değinmelisiniz. Eğer ki gönderi altına yapacağınız yorumla sizde konuşulmasını sağlarsanız bir sonraki postunuz için etkileşimi artırırsınız.

Hedef kitleniz online olduğu saatler

Hedef kitlenizin hangi saatlerde aktif olduğunu tespit etmeniz gerekiyor. Yanlış zamanlarda yapılan paylaşım kitlenizin dışındakilerin ilgisini çekmeyecektir. Bunun için güzel bir post paylaşmış olsanız da askıda kalacaktır.

Videolarınızın Süreleri Ne Olmalı?

Facebook’ta paylaşmış olduğunuz videoların süresi çok önemlidir. Paylaştığınız videoların 3 dakikanın altına düşmemesine özen göstermelisiniz. Kaliteli videoların etkileşimleri her zaman çok daha yüksek olacaktır.

2020 Facebook Algoritması
2020 Facebook Algoritması

Sadakat

İnsanlar izlediği videoyu beğenirse bir süre sonrasında aynı hesaba geri döner ve kalan videoları da izlemeye devam ederler. 3 dakikadan uzun olan videolar sadık izleyici kazandırır.

Sık ve düzenli paylaşım yapın

Paylaşmış olduğunuz bir postunuz ilgi çekmezse ikinci paylaşımı yapmaktan sıkılmamalısınız. İnatla yeni videolar paylaşıp Facebook’un ilgisini mutlaka üzerinize çekmelisiniz. Sık ve düzenli paylaşımlar bunu sağlayacaktır.

Facebook gruplarından yararlanın

Son zamanlarda özellikle gruplara olan ilginin arttığını görebiliyoruz. İnsanların bu gruplara olan ilgisi tamamen sohbete dayanmaktadır. İnsanlar guruplarda kafalarına takılan soru işaretlerinin yanıtlarını bulabildiklerinden dolayı burada kalmayı tercih ederler. Siz bu guruplarda sayfanızı paylaştığınızda ya d sayfanızdaki bir postu paylaştığınızda daha fazla insanın dikkatini çekebilirsiniz.

Reklam Verin

Facebook özellikle son 5 yılda reklamlar üzerinde çok fazla durmaya başladı. Siz sayfanızın reklamını verdiğinizde bu etkileşiminizin de artmasına neden olacaktır.

Yukarıda Facebook algoritması hakkında detaylı bilgiler verilmiştir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön