İnstagram

2020 Instagram Trendleri ve Yenilikleri

Sosyal medya insanların ilgisi arttıkça ışık hızında bir değişim içerisine giriyor. 2020 yılında da bu değişim gözle görülür düzeyde fark edilebiliyor. Nedeni ise korona ve sosyal çalkantılar. Elbette bunlara Instgram’daki rekabeti de eklediğinizde değişiklikler kendisini fark edilir yapıyor.

1.Markalar ve fenomenler  

2020 Instagram trendlerine baktığımız zaman en çok dikkat çeken şeyin   Amerika’da George Floyd, Ahmaud Arbery, and Breonna Taylor’ın polis tarafından vahşice öldürülmesine tepki vermek için 2 Haziran’da herkesin Instagram hesaplarında siyah kareler paylaştığı zaman olmuştu. Bu hareketin başlangıcını Brianna Agyemang ve Jamila Thomas, #TheShowMustBePaused hashtagiyle gerçekleştirdi.

2.Instagram’da canlı yayınlar artıyor

Instagram’da 2020’de trend olan şeyler arasında canlı yayınlarda geliyor. Evde kal uyarılarıyla yapılan çağrılar Şubat ve Mart aylarında % 70 oranında arttı. Instagram ve Facebook üzerinde 800 milyonu aşkın insan canlı yayın yaptı. Canlı yayınlardan bir tanesi de Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg’in yaptığı canlı yayındı.

 

2020 Instagram Trendleri ve Yenilikleri
2020 Instagram Trendleri ve Yenilikleri

3.Instagram’da doğrudan para kazanma

2020’de Instagram önemli bir ticaret alanı haline geldi. Artık isteyen herkes Instagram üzerinden satış yapabiliyor ve mağazasını açabiliyor. Instagram başlattığı Badges özelliğini test etmeye başladı. Şu an herkesin kullanamadığı bu özellik sayesinde izleyiciler daha görünür olabilecekler.

4.Instagram Shopping

Intagram mağazaları markaların ürün satmasını ve kendisini tanıtmasını kolaylaştıracak çözümlerden bir tanesi. Özellikle mağazalar ve şirketler bu uygulama sayesinde kendi vitrinlerini oluşturabilecekler. Bu sayede internet sitelerine ziyaretleri de arttırabilecekler.

2020 Instagram Trendleri ve Yenilikleri
2020 Instagram Trendleri ve Yenilikleri

5. Yapay zeka ağırlıklı güncellemeler

Alışveriş yapan kullanıcılara daha fazla veri sunma imkanı getiriliyor. Bu özellik sayesinde şirketler istedikleri her şeyi satabilecek.

6.Sosyal bilginin yükselişi

Sosyal medya üzerinde artık isteyen herkes aradığı bilgiyi rahatlıkla bulabiliyor. Nerede ne yenir, nereye gidilir, ne zaman gidilir gibi. Eskiden bu özellik bloglara yönlendirilerek yapılıyordu, fakat şimdi doğrudan Instagram rehberlerde yer alabilecek.

7.Değerler

Markalar kendi değerlerini sosyal medya üzerinde daha fazla ön plana çıkarabiliyor.  Örneğin fenomenler bir markayı neden tercih ettiklerini ve kullandıklarını açıklayacaklar. Amaç ise güveni taze tutmak olacak.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön