İnstagram

5 Kolay Instagram Pazarlama Stratejisi

Instgram çok hızlı bir şekilde buyuyen bir sosyal medya platformu. Burada satılan ürün ve kariyer oluşturmaya çalışan insanların sayısı çok fazla. Ancak pazarlama söz konusu olduğu zaman burada insanların nasıl bir strateji yaşadıkları da çok bilinmiyor.

Düzenli Paylaşımlar

Instagram’da süreklilik çok önemlidir. Bunun içinde paylaşımlarınızın mutlaka bir düzeni olması gerekir. Günlük yapmış olduğunuz paylaşımlar sizin daha çok etkileşim almanıza imkan tanımış olacaktır. Paylaşım yaparken dikkatli olmak ve ne paylaştığınız konusunda kararsızlığa düşmemeniz gerekir.

5 Kolay Instagram Pazarlama Stratejisi
5 Kolay Instagram Pazarlama Stratejisi

Pazarlama – Hashtag Kullanımı

Instagram’da kuralları hashtag koyar. Hashtag kullanımı, kullanıcıların istedikleri fotoğraflara ve ilgilendikleri konulara kolayca ulaşmasını sağlar. Paylaşımlarınızda sayı olarak az hashtag kullanmayın. Daha ayrıntılı ve niş ama en önemlisi ilgili hashtag oluşturmaya çalışın. Keyhole adlı uygulama sayesinde aktif olarak aranan ve trend olarak hashtag’leri kolayca bulabilirsiniz.

Etkileşim Kurun

Instagram sadece beğendiğiniz veya takipçilerinizin ilgisini çekebileceğini düşündüğünüz bir sosyal medya platformu değil. Instagram sadece fotoğrafların paylaşıldığı bir platform değil, dolayısıyla etkileşim, Instagram’da hayati bir öneme sahip. Repost isimli uygulamayı kullanarak hedef kesiminizdeki kullanıcıların paylaşımlarını yeniden paylaşarak onlarla etkileşim kurabilirsiniz.

Takipçi Kitlenizi kendiniz oluşturun

Takipçileriniz, sizin Instagram profilinizin can damarlarıdır. Birçok kullanıcı bunun farkında olmadıkları için takipçilerine pek önem vermezler. Instagram’da uygulayacağınız pazarlama stratejinizin başarılı olabilmesi için spesifik bir takipçi kitlesi hedeflemeli veya ortak ilgi alanlarınıza göre zaman içerisinde takipçi sayınızı arttırmalısınız.

 

Hedef kitlenizi ve takipçilerinizi oluşturduktan sonra onların ilgisini çekebilecek paylaşımlar yapmalısınız. Böylece takipçilerinizle aranızda etkileşim oluşacak ve zamanla sizin sadık takipçileriniz olacaklardır.

Hedef kitlenizdeki takipçileri belirlerken, sizinle en çok etkileşime geçen, beğenen yorum yapan kullanıcıları incelemeniz sizin yararınıza olacaktır. Ardından paylaşımlarınızla hedef kitlenizin ilgisini çekmeyi başarmış olacaksınız.

Hani derler ya “Nev’i Şahsına Münhasır” diye, işte Instagram da şuan öyle bir platform. Ancak, sağlam bir pazarlama planı oluşturmak için basit ve kolay olanlardan başlayın. Yukarı’da bahsettiğim 5 Kolay Instagram Pazarlama Stratejisi ni hemen uygulamaya başlayabilirsiniz. Zamanla pozitif sonuç aldığınızı göreceksiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön