Google

Adwords Teklif Stratejileri Ne Şekilde Kullanılır?

Adwords Teklif

Tıklama başına ödeme reklamcılığı tamamen bütçenizden en iyi şekilde yararlanmakla ilgilidir ve şaşırtıcı bir şekilde pek çok işletme bunu doğru şekilde yapmaz. Tecrübe veya eğitim eksikliği olsun, birçok şirket genellikle bir getiri elde etme umuduyla anahtar kelimelerine çok fazla para atar.

Peki, bu gerçekten en iyi teklif stratejisi mi?

AdWords ve Bing gibi birçok reklam ağı, kullanıcılara kampanyalarını optimize etmelerine yardımcı olmak için bir dizi seçenek sunar. Bütçenizden en fazla parayı elde etmek istiyorsanız, belirli bir anahtar kelime için daha fazla teklif vermek en etkili strateji değildir.

Harcamanızı üçe katlamadan kampanyanızı nasıl iyileştirebileceğinizi ve geri dönüş yapabileceğinizi göstermek için, farklı reklam teklif stratejilerine bir göz atıyoruz.

Bu yüzden kampanyanızı duraklatın ve dikkatli olun, AdWords teklif stratejilerine bir daha asla aynı şekilde bakmayacaksınız.

Hedeflerin ne?

Belirli teklif stratejilerine bakmadan önce, reklamdan ne elde etmeye çalıştığınızı anlamak önemlidir. Bazı şirketler satışlarını ve dönüşümlerini artırmak isterken, bazı şirketler çevrimiçi varlıklarını artırmak ister.

Neyi başarmak istediğinize karar vermek, hangi stratejinin sizin için en iyisi olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır. Tüm stratejiler satışları artırmakla ilgili değildir, bu nedenle doğru stratejiyi hedefinizle eşleştirmek çok önemlidir. Klasik manüel tıklama başına maliyet olan ilk stratejimize bir göz atalım.

Adwords Teklif Stratejileri Ne Şekilde Kullanılır?
Adwords Teklif Stratejileri Ne Şekilde Kullanılır?

Manuel Tıklama Başına Maliyet

Bu, açık farkla en popüler ve temel teklif stratejisidir; belirli bir anahtar kelime için manuel olarak sabit bir teklif seçersiniz ve gerisini Google halleder. Yeni başlayanların çoğu, Google’ın bir gecede binlerce dolar tahsil ettiğini bulmak için uyanmak istemediğinden, çoğu bu stratejiyle başlayacak.

Bu size reklamlarınız üzerinde en yüksek kontrolü sağlasa da, yeni başlayanlar için ideal değildir. Çok yüksek bir teklif belirlemek, fazla harcamaya neden olur ve çok düşük bir teklif belirlemek, hiçbir tıklama ile sonuçlanmaz.

Doğru kararı vermenize yardımcı olacak çok miktarda veri gerektiren ince bir çizgidir. Reklam ve AdWords’te yeniyseniz endişelenmeyin, birçok başka strateji mevcuttur, bunu uzmanlara bırakmak en iyisidir.

Otomatik Tıklama Başına Maliyet

Bir sonraki reklam teklif stratejisi, Google’ın yararlı bir özelliğidir. Otomatik tıklama başına maliyet seçeneği, Google’a teklifleriniz üzerinde denetim sağlar ve tekliflerinizi sizin için otomatik olarak optimize eder.

Günlük kampanya bütçenize bağlı olarak Google, en fazla tıklamayı elde etmek için tekliflerinizi artıracak veya azaltacaktır. Bu, Google’ın maksimum tıklama başına maliyeti belirlemek için kendi verilerini kullanmasına izin verdiği için hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar için idealdir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön