Facebook

E-Ticaret Sitesi Sahiplerine Satış Arttırıcı Instagram Önerileri

Instagram etkin bir şekilde kullanmış olduğunuz zaman satışlarınızın arttığını göreceksiniz. Ancak takipçilerinizi nasıl sadık müşterileriniz haline dönüştürebileceğinizi de iyi bilmeni gerekiyor.

Peki, bunu nasıl yapabileceğinizi hiç düşündünüz mü?

Kurumsal Bir Hesabınız Olmalı

Öncelikle e-ticaret sitenizin satışına teşvik sağlayacak olan bu Instagram hesabı kullanıcılara bir firma olduğunuz imajını vermeli. Bilgiler doğru doldurulmuş olmalı, firma adı net şekilde belirtilmelidir. Bireysel kullanıcılar kendilerine nick isimler belirleyebilir, fakat Intagram’ı e-ticaretin bir parçası olarak kullanan firmalar sosyal mecradaki imajı doğru oluşturmalıdır.

Etkileyici Görsel Paylaşımları

Instagram’ın en önemli özelliği açıklamaya çok da gerek duyulmadan görseller aracılığı ile vermek istediğimiz mesajı iletebilmeyi sağlamasıdır. Bundan ötürü bir marka hesabının görsellerinin  doğru seçilmesi ile ancak kullanıcıların dikkati çekilebilir ve takip etme isteği uyandırılır.  Aklımızda hiç alışveriş düşüncesi yokken sadece vitrindeki görsel düzenlemeden  etkilenerek bazen kendimizi bir dükkanın yada mağazanın içinde bulma durumunu bir çoğumuz yaşamıştır. Burada gene aynı durum devreye girer Instagram hesabınız ve e-ticaret sitenizdeki görsel sizin sanal vitrininizdir.

E-Ticaret Sitesi Sahiplerine Satış Arttırıcı Instagram Önerileri
E-Ticaret Sitesi Sahiplerine Satış Arttırıcı Instagram Önerileri

Mobil Uygulamanız Olsun

Kullanıcıların Instagram’ı mobil cihazlarından kullanıp etkileşim sağladığını belirtmiştik. Burada önemli bir konu da bir mobil siteniz olmasıdır. Basit bir yazılım desteği ile e-ticaret sitenizin mobil versiyonunu yaptırmak sitenize bu yaptığınız yatırımdan çok daha fazla kazanç sağlayabilir.

Takipçilerinizi Sitenize Yönlendirin

Tüm sosyal medya araçlarında kampanyalar düzenlemek e-ticaret siteleri için etkili olur. İnsanlar sosyal medyayı etkileşim ve eğlence için kullanırlar burada sosyal medya araçlarınızda onlara ne kadar güven, bağlılık, ilgi verirseniz karşılığını satış olarak alabilirsiniz. Instagram için düşündüğümüzde markanız ile ilgili hashtagler ile kullanıcıların paylaşım yapmasını isteyebilirsiniz en çok beğeni alan paylaşımlara web sitenizden alışverişlerde indirim yaptığınız konusunda bilgilendirebilirsiniz. Instagram’da yaptığınız paylaşımın altında açıklamalarınızda e-ticaret sitenizden o ürünün alışverişi yapıldığı taktirde kargo ücreti alınmayacağını yada indirimli olacağını söyleyebilirsiniz.

Kullanıcıların Size Yardım Etmesini Sağlayın

Bu uygulamayı Instagram’da bir çok butik giyim, kozmetik ve ev tekstil  firması yapmaya başladı. Henüz ellerinde olmayan ürün görselleri ile Instagram üzerinden aldıkları beğenilere göre o ürünün satışının iyi olup olmayacağını tespit edebiliyorlar ve web sitelerinde ilgili ürüne bu beğenilere göre yer verip vermeyeceklerini belirliyorlar. Instagram bu anlamda büyük bir avantaj hangi sektör olursa olsun mevcut görseliniz var ise ve kullanıcıya hitap ediyorsanız Instagram’ın web sitenize dönüşüm getirmemesi olanaksız diyebiliriz. Bu çok büyük kurumsal firmalar için zor olabilir ama daha butik siteler için iyi bir avantajdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön