İnstagram

E-Ticarette Instagram Kullanmak İçin Nedenler

Bir fotoğraf paylaşım uygulaması ayda 800 milyondan fazla aktif kullanıcıyı çekebilir mi? Instagram kesinlikle yapabileceğini kanıtlıyor. Uygulama, muhtemelen ürünleri ve markalı içeriği takdir eden çok az sayıda sosyal platformdan biri olduğu için birçok marka ve çevrimiçi mağaza tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır.

Instagram E-Ticarette Tam Olarak Nasıl Çalışır?

Instagram fikri, fotoğrafları sosyal ağ içinde paylaşma etrafında dönüyor. İçeriği kendiniz yayınlamanın yanı sıra, fotoğraflarını görmek için beğendiğiniz profilleri takip edebilirsiniz.

 1. Hedef kitlenizin ilgisini çekmek

Instagram’da başarılı olmak istiyorsanız en iyi mağaza bile, yayınlanan fotoğraflar sıkıcı ve düşük kaliteli ise pek çok müşteriyi çekmeyecektir.

 1. Tutarlı bir imaj oluşturmak

Instagram profiliniz iyi düşünülmüş ve tutarlı görünüyorsa, takipçilerinizin güvenini artırır. Markanız ne kadar güvenilir görünürse, insanlar sizden satın almaya o kadar istekli olur.

 1. Hashtag kullanın

Hashtag’ler, size yer bulabilir. Instagram sosyal bir platform olmasına rağmen, aynı zamanda bir arama motoru olarak da çalışır ve belirli hashtag’leri aradığınızda ilgili fotoğrafları görüntüler. Doğru hashtag’leri hedeflerseniz, resimlerinizin görünürlüğünü kolayca artırabileceğiniz anlamına gelir.

E-Ticarette Instagram Kullanmak İçin Nedenler
E-Ticarette Instagram Kullanmak İçin Nedenler
 1. Mağazanızın bağlantısını ekleyin 

Instagram e-ticarette her yerde tıklanabilir bağlantıların yayınlanmasına izin vermez. Biyografi bölümüne bağlantı eklenebilir, bu yüzden bunu yapmak gerekir. Aksi takdirde, trafiği Instagram’dan mağazanıza yönlendirmek zor olacaktır.

 1. Ürünlerinizi etiketleyin

Ürün etiketleme, ürünleri ve fiyatlarını etiketlemenize ve bu öğeleri çevrimiçi mağazanızdaki ilgili ürün sayfalarına bağlamanıza olanak tanıyan en son Instagram özelliklerinden biridir. Bunu uygulamak için Facebook sayfanızda aynı ürünleri içeren eksiksiz bir kataloğa sahip olmanız gerekir.

 1. Instagram hikayeleri

Instagram alışveriş, hikayeler için de geçerlidir, böylece geçici içeriği kolayca deneyebilir ve ürünlerinizi orada da etiketleyebilirsiniz. Hikayeler genellikle bir sonraki kullanıcı katılım düzeyini sunar. Yalnızca ürün etiketleme yoluyla değil, aynı zamanda anketler ve diğer etkileşimli özellikler tarafından oluşturulan içeriğin amacına uygun hale getirilmiştir.

 1. Etkileyicilerle işbirliği yapın

Instagram e-ticrette, özellikle mikro etkileyicileri hesaba katarsanız, daha fazla takipçiye ulaşmak için ortaklıklar kurmak için harika bir platformdur . Etkileyici pazarlama çok iyi çalışıyor çünkü markaların ürünlerini geleneksel reklamcılığın aksine standart olmayan ve agresif olmayan bir şekilde tanıtmalarını sağlıyor.

Daha fazlası için https://lemionen.com/ adresimizi ziyaret edin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön