Genel

En Çok Kullanılan Mobil Pazarlama Teknikleri

Mobil pazarlama son derece güçlüdür, ancak umduğunuz sonuçları vermeyen tekniklerle sıkışıp kalabilirsiniz.

Sizin için durum böyleyse, düşünmenin ve daha fazla insana ulaşmanıza ve daha fazla potansiyel müşteriyi dönüştürmenize yardımcı olacak alternatif mobil pazarlama stratejilerine bakmanın zamanı gelmiştir. Bu yüzden, size yardımcı olmak için, etkili ancak muhtemelen kullanmayı düşünmediğiniz mobil pazarlama stratejisinin bir listesini hazırladık –

Yerel mesafe hedefleme

Yerel mobil pazarlama stratejileri, coğrafi sınırlama gibi teknikleri içerir. Uygulamanızı kuran herhangi biri coğrafi sınır alanınıza adım atarsa, bir push bildirimini tetikleyecektir. Beş işletmeden yalnızca biri yerel hedefleme kullandığını söylüyor. Ancak bu teknik, birkaç farklı işletme türü için etkili olabilir.  Kullanıcı katılımını artırmak için yerel pazarlamayı veya daha spesifik olarak coğrafi sınırlamayı etkili bir şekilde kullanmanın pek çok yolu vardır.

Artırılmış gerçeklik

Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik gibi kavramlar nispeten yenidir ve birçok pazarlamacı bunları tam olarak anlamaz. Sanal gerçeklik pazarlama araçlarının oluşturulması maliyetli olsa da, mobil pazarlama kampanyalarınıza kolayca artırılmış gerçeklik bileşenleri ekleyebilirsiniz.

En Çok Kullanılan Mobil Pazarlama Teknikleri
En Çok Kullanılan Mobil Pazarlama Teknikleri

Dikey video ve animasyonlar

Akıllı telefon kullanıcılarının % 94’ü telefonlarını dikey konumda tutuyor. Ancak birçok video ve animasyon, kare veya yatay format için tasarlanmıştır. Bunun nedeni, manzarada televizyonlarda, sinema ekranlarında ve bilgisayarlarda video ve animasyonlar görmeye alışkın olmamızdır.

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik kampanyaları

Etkili pazarlama içeriği oluşturmak söz konusu olduğunda iki büyük engel vardır. Taze, etkili içerik oluşturmak için gereken zaman ve yaratıcı enerji. İzleyicilerinizi düşündüğünüz kadar ateşli olduğunuza ikna etmek! Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik bu konuda harika bir yoldur.Birincisi, bu, sizin için pazarlama içeriği oluşturacak olan kitlenize çok sayıda yaratıcı işi etkin bir şekilde dış kaynak sağladığınız anlamına gelir! İkincisi, işinizle ilgili haberi yaymak için esasen bir grup ücretsiz marka elçisi işe alacağınız anlamına gelir.

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik stratejilerini kullanmayı düşünmemiş olabilirsiniz çünkü pazarlamacılar kendilerini genellikle yayıncılar olarak görerek kitlelere önceden tasarlanmış bir mesaj yayınlarlar. Ancak mobil çağda, topluluk temelli iletişim kraldır.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön