İnstagram

Etkili Instagram Reklamları İçin Püf Noktalar

Instgram reklamları küçük olsun büyük olsun tüm firmalar tarafından tercih ediliyor. İnsanların Instagram üzerinde fazlaca vakit geçirmesi bu talebin en önemli nedenini oluşturuyor. Peki, siz bir işletme olarak Instagram’da reklam verebilmenin püf noktalarının neler olduğunu biliyor musunuz?

Instagram’da reklam hazırlanırken 3 temel hususa dikkat etmek gerekiyor.  Bunlardan birincisi görsellerin kalitesi, ikincinin belli bir konsepte sahip olması ve son olarak paylaşımların markayla yakından alakasının olması. Bu 3 temel hususa dikkat edilmesi halinde reklam çalışmasının başarısız olması gibi bir durumda söz konusu değildir.

Görsellerinizin Kalitesi

Instagram reklamları etkili olması için öncelikli olarak unutulmaması gereken şeyin sosyal medyanın görseller üzerine kurulmuş olduğudur. Yani paylaşmış olduğunuz görseller mutlaka kullanıcılar tarafından beğenilmesi gerekiyor. Görselleriniz ne kadar etkileyici olursa insanların ilgisini de o kadar çok çekebilirsiniz. Bunun için de görsel seçimine önem vermeniz gerekiyor.

Instagram Reklamları Görsel Seçimi Nasıl Olmalı?

Instagram reklamları çıkarken kullanıcılarınıza ulaşmak için görsellerinizi mutlaka odak noktası olarak belirlemeniz gerekiyor. Yoğun görsellerden kaçınarak insanların gözünü yormayacak olan görselleri öne çıkarmanız gerekir. Görselleriniz üzerinde markanızı simgeleyecek olan logoların bulunması marka bilinirliği açısından çok önemlidir. Görseller mutlaka belli bir simetride olmalı ve çözünürlüğü yüksek olmalıdır.

Etkili Instagram Reklamları İçin Püf Noktalar
Etkili Instagram Reklamları İçin Püf Noktalar

Görsel – Marka İlişkisi

Reklamlarda önemli olan markanın ön plana çıkarılmasıdır. Bu nedenle görsel ve marka ilişkisinin en iyi şekilde kurulmuş olması gerekir. Firmanızı anımsatacak olan faktörlere dikkat etmeniz başarılı sonuçlar almanızı sağlar.

Konsept Odaklı Olmak

Instagram’da paylaştığınız her şeyin konseptin mutlaka bir parçası olması gerekir. Konsept olmayan paylaşımlar sizi başarısız yaparken kullanıcıların gözünde kurumsal olmaktan da uzaklaştırır.

Reklam İlkeleriniz Göz Ardı Etmemek

Instagram reklamları hazırlarken mutlaka izlediğiniz yola dikkat etmeniz gerekir. Facebook reklamları ile Instagram reklamlarında ilkeler neredeyse aynıdır. Yani Facebook için % 20 oranında metin kullanmanız gerekiyorsa Instagram içinde bu aynıdır. Önemli olan şey görselin ön plana çıkarılmasıdır. Hazırladığınız ilkelerin uygun olup olmadığını kontrol edebilmek içinde ızgara aracını kullanmanız gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön