Facebook

Facebook & Instagram Kampanya Teklif Stratejileri Nelerdir?

Konuyu yakından anlayabilmek için önce teklif stratejisi ne demektir? Bu konuya açıklık getirerek başlayalım.

Teklif Stratejisi Nedir?

Facebook ve Instagram reklâmlarını verebilmek ve reklam bütçenizi en doğru şekilde planlayabilmek için geliştirilmiş olan stratejiye teklif stratejisi denir. Instagram ve Facebook reklam maliyetlerini belirlerken bu stratejiyi kullanır. Bu nedenle teklif stratejilerini bilmek reklam bütçenizi kontrole alabilmek için size yardımcı olacaktır.

Reklam bütçenizi istediğiniz şekilde ayarlayabilmek ve optimize edebilmek için aşağıdaki yolu takip etmelisiniz.

Business Manager > Reklam Yöneticisi > Oluştur > Kampanya Bütçesi Optimizasyonu

Teklif Stratejileri Nelerdir?

En Düşük Ücret

Adından da anlaşılacağı gibi reklam bütçesini ayarlarken hedef kitlenize göre en düşük ücretle maksimum sonucu alabileceğiniz bir teklif stratejisidir. Bu tekli Facebook ve Instagram reklam stratejisinde varsayılan olarak bilinir. Eğer ki reklam stratejinizi belirlerken herhangi bir şey seçmezseniz sistem otomatik olarak sizi bu stratejiye yönlendirecektir. En düşük reklam stratejisi her ne kadar sizin reklam bütçenizi en doğru şekilde ayarladığınızı düşündürüyor olsa da bazı reklamlarda istediğiniz sonuçları alamazsınız.

Ücret Üst Sınırı

Üst sınırı seçtiğinizde ise en düşükte olduğu gibi reklam planlamalarınızı maksimum şekilde planlamış olursunuz. Bu stratejide ipler tamamen Facebook’un eline geçmiş demektir. Sizin yapmanız gereken sonuç başına ücret sınırını belirlemek. Bu sayede zararlarınızın da önüne geçmiş olursunuz.

Burada bir örnek vermek gerekirse şöyle açıklayabiliriz. Siz Facebook ve Instagram’da reklam verdiniz bu durumda form doldurma başına maksimum maliyetin 20 lirayı geçmesini istemiyorsanız bu durumda üst sınırı kullanarak sınırlama yapabilirsiniz.  

Teklif Üst Sınırı

Teklif üst sınırında reklam kampanyalarınızın ve rakip firmalara oranla hedef kitlenize daha düşük gösterilmesini istediğiniz zaman tercih edebileceğiniz bir teklif üst sınırıdır.  

Hedef Ücret

Hedef ücret teklif stratejisinde reklamınızın süresi boyunca hedeflemiş olduğunuz ortalama ücrete en yakın değerlerden ücretlendirilmeye tabi olursunuz. Hedef ücret belirlemesinde potansiyel müşteri bulabilme ve uygulama yüklemesi gibi modellerde tercih edilebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön