Facebook

Facebook Özel Dönüşüm Oluşturma Rehberi

İlk olarak dönüşüm ne demektir? Bu konuyu anlatarak başlayalım ki dönüşüm oluşturmanın ne işe yarayacağını daha iyi anlayabilesiniz.

Dönüşüm Nedir?

Sahip olduğunuz online varlıklarınızla birlikte hedeflemiş olduğunuz davranışların aksiyon haline dönüşmesine dönüşüm denilmektedir. Örneğin bir e-ticaret siteniz varsa dönüşüm satın alma ya da sepete ekleme şeklinde değerlendirilebilir. Bu örnekleri daha fazla da sayabiliriz.

Dönüşüm reklamlarının en önemli özelliği sonuç odaklı olmasıdır. Mesela web siteniz için trafik reklamlarıyla hedef kitlenize gelenlerin davranışlarını ölçebilirsiniz.

Dönüşüm reklamlarıyla reklamlarınızı çok daha iyi optimize edebilir ve bu sayede daha net ve kesin sonuçlar alabilirsiniz. Özellikle e-ticaret siteleri için dönüşüm reklamları her zaman mantıklı olandır. Dönüşüm reklamlarını kurmadan önce Business Manager kurmanız gerekli.

Dönüşümün Amacı

Dönuşum reklamlarını hazırlarken reklamın amacını ve hedefini doğru belirleyebilmek çok önemlidir. Yani bir futbol maçına çıktığınızda rakibinize gol atmak gol yemeden maçı tamamlamak anlamına gelir. Bu nedenle reklamlarınızda tüm strateji, kurgu, oyun planlamasını bunun üzerine kurabilir ve gol attığınızda kendinizi başarılı olarak kabul edersiniz. Dönuşum reklamları da aynen verdiğimiz bu örnekteki gibi hareket eder.  

Facebook & Instagram Dönüşüm oluşturmak

Özel bir dönuşum oluşturmak istiyorsanız ilk olarak Facebook Piksel kodunun sitenize eklenmesi gerekir. Daha sonrasında ise Business.Facebook.com adresine giriş yapın ve Olay Yöneticisi sekmesine tıklayın.

Facebook Dönüşüm Reklamı Oluşturma

Bu işlem sonrasında karşınıza aşağıda görmüş olduğunuz ekran gelecek ve sizin yukarı sağ bölümde yer alan detaylar sekmesine tıklamanız gerekiyor.

Facebook Dönüşüm  

Detaylara tıkladıktan sonra kaşınıza aşağıdaki ekran gelecek burada yapmanız gereken şey ise olay kurulumu arcı’nı aç demeniz.

Facebook Conversion Oluşturma

Yukarıda linki ekledikten sonra internet sitesini aç sekmesine tıklıyorsunuz. Daha sonra linkinizin açılmasıyla sol üst köşede bulunan bölüme aşağıdaki gibi Facebook Event Setup Tool‘un açıldığını göreceksiniz.

Aşağıda görduğunuz resimdeki gibi işlemler otomatik olarak doldurulmuş olacak ve siz gönder tuşuna basacaksınız.

Yukarıdaki resimdeki gibi yeşil işareti görduğunuzda kurulumu başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş oldunuz. Bu işlem sonrasında ise  Facebook Event Setup Tool‘a gelerek sağ üst köşedeki Kurulumu Bitir‘e tıklamamız yeterli.

Özel dönüşüme tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan istekleri doldurmanız gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön