Facebook

Facebook Potansiyel Müşteriler Formu Oluşturma Reklam Rehberi

Facebook potansiyel müşteriler formu oluşturma yöntemi sayesinde hedeflediğiniz kitleye istediğiniz soruları sorabilirsiniz ve onların iletişim bilgilerini toplayabilirsiniz. Elde etmiş olduğunuz bu bilgileri kullanabilmek ve onları satışa çekebilmek sizin kazancınızı artıracaktır.

Facebook Form Reklamlarının Özellikleri Nelerdir?

 • İşletmeniz için yeni müşteriler bulabilirsiniz.
 • Hedefinizdeki insanlar hakkında tek tek bilgi toplayabilirsiniz.
 • Kullanıcıların hizmetlerinize kaydolmasını sağlayabilirsiniz.
 • Kataloglarınızı ve dokümanlarınızı indirmelerini sağlayabilirsiniz.
 • İnsanlarla iletişime geçebilirsiniz.
 • Facebook’taki en pahalı reklam modeli olan bu yöntemi kullanabilmek için öncelikli olarak kendinize bir bütçe belirlemeniz gerekir.

Facebook Potansiyel Müşteriler Bulma Reklam bütçesi planlama

Reklam vermeden önce sizden istenilen birtakım bilgiler var ve bu bilgileri onaylamnız gerekiyor. Eğer ki siz koşulları onaylamazsanız bu durumda reklam açabilmenize izin verilmiyor.  

Facebook Potansiyel Müşteriler Formu Oluşturma Reklam Rehberi
Facebook Potansiyel Müşteriler Formu Oluşturma Reklam Rehberi

Facebook Form Reklam Koşulları Onaylama

Koşulları onaylarken aynen normal bir reklam veriyor gibi hedef kitlenizin algılarını belirlemeniz gerekiyor. Reklamın gösterileceği yer belirlendikten sonra ekranın sağ bölümünde değerler çıkacaktır. Form doldurma sayıları azaltılabilir ya da çoğaltılabilir ve bu tamamen sizin yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi bütçenize bağlı olarak değişen bir durumdur. Eğer ki bahsetmiş olduğumuz ekrandaki sayıların değeri 0 ya da hiç çıkmamışsa bu durumda sizin bütçeniz düşük demektir veya kitle form doldurabilmek için yetersizdir. Bunun içinde kontrol etmeniz gerekir.

Facebook Potansiyel Müşteriler Form Reklamları Nasıl Çıkılır?

Tüm düzenlemelerinizi yaptınız ve reklam bütçenizi belirlediniz bu kez aşağıdaki yolu izlemeniz gerekiyor.

Form doldurma reklam aracının kullanılabileceği alana bakarak bir örnek verirsek şöyle diyebiliriz. Bir blog siteniz var ve bu blog sitesine düzenli olarak ziyaretçi çekmeniz gerekir. Bunun içinde insanlara haftanın belli günlerinde e-posta göndermek istiyorsunuz. Yapmanız gereken şey form doldurma reklamıyla e-posta gönderebileceğiniz adresler toplamalısınız ve onları abone olmaya doğru çekmelisiniz.   

Facebook Hızlı form

Mobil cihazlar üzerinde en çok tercih edilen reklam aracı hızlı form doldurma seçeneğidir. Hızlı form reklamlarında sistem otomatik olarak formu İngilizce ve Arapça olarak oluşturabiliyor. Siz fark etmezseniz de dönüşümler azaldığı gibi maliyetlerde yükselir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön