Facebook

Facebook Reklam Alaka Düzeyi Puanı Nasıl Yükseltilir?

Facebook Reklam Alaka Düzeyi: Sosyal medyanın amacı sizi takip eden, belli bir hedef kitleyi takip eden, internet sitelerine giriş yapan kişilere en uygun olan paylaşımların gösterilmesidir.

Facebook ve Google gibi büyük platformlar, kullanıcılarını yormadan onların kendileriyle alakalı olan reklamlarını göstermektir. Eğer ki bu çizginin dışına çıkmak isterseniz o zaman bunun bedelini de hakkıyla ödemeniz gerekir.

Alaka düzeyi puanı nedir?

Facebook Reklam Alaka düzeyi ilgili olarak kullanıcılarına puanlama sistemi getirmiştir. Yani reklam veya reklamlar belli kitleye ne kadar alakalıysa reklamverenlerin reklamlarına göre daha fazla gösterilir ve bunun içinde daha az ödeme talep eder.

Alaka düzeyi puanı nasıl çalışır?

Facebook Reklam Alaka düzeyi çalışma mantığında ise şöyle bir durum söz konusudur. Hedef kitlenize 500’den fazla gösterim olduğunda her bir reklam 1–10 arasında puan olarak değerlendirilir.

Olumlu görüş

Olumlu görüş Facebook reklamlarınızın almış olduğu etkileşimi gösterir. İnternet sitesine gelen ziyaretçi tıklama ya da form doldurma gibi reklamın amacına ulaşması durumunu ifade eder.

Facebook Reklam Alaka Düzeyi Puanı Nasıl Yükseltilir?
Facebook Reklam Alaka Düzeyi Puanı Nasıl Yükseltilir?

Olumsuz görüş

Reklamlarınızda belirlemiş olduğunuz hedef kitlenizi reklamlarıızı gizlemeye çalışması ya da görmek istememesi gibi durumlar olumsuz görüş şeklinde ifade edilir.

Reklam alaka düzeyi nasıl yükseltilir?

Reklam alaka duzeyini yukseltebilmenin birtakım yolları vardır bu da kullanıcıların davranışları ilgi alanlar gibi parametreler olarak değerlendirilebilir. Bu parametreleri seçerek hedef kitlenizi darltabilirsiniz. Hedef kitleniz daraldıkça ise maliyetleriniz de artar.

Reklam görseli

Her kitlenin tepki verdiği reklam bileşeni farklıdır. Kimisi görsel/video gibi daha hızlı anlaşılabilecek uzantılara tepki verirken, bir başkası metin kısmındaki ifadelere dikkat eder. Görsel ve metinlerde verdiğiniz mesajın kitle ile alakalı olmasına özen gösterin.

Değişken reklam

Reklamlarınıı zaman zaman yenilemelisiniz. Çünkü kullanıcı sürekli olarak aynı reklamı görmekten sıkılacaktır. Yeni görseller, yeni videolar  ve yeni içerikler her zaman daha etkilidir.

Aynı kitleye farklı reklamlar

Aynı kitleye aynı zaman içerisinde farklı reklamları gösterebilirsiniz. Bu tepkileri ve alaka düzeyini ölçebilmeniz için size puan kazandırır.

Alaka düzeyi puanına “Raporlar” sekmesinden “Reklamlar”ı tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Buradan reklamlarınızın ayrı ayrı alaka düzeyini görebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön