Facebook

Facebook Reklam Modelleri Nelerdir?

Sosyal platformlar içerisinde en büyük olan Facebook sürekli yeniliklere sahip olma yarışında. Kullanıcılara güncelliği ile hizmet verirken aynı zamanda reklam hizmetiyle de büyümeye devam ediyor.

Peki, reklam verirken hangi Facebook reklam modelleri sizin için en iyisi?

İnsanları İnternet Sitenize Çekme (Clicks to Website)

Bu reklam modelindeki amaç Facebook’taki kullanıcıları web sitenize çekebilmektir. İnternet sitesine ziyaretçi çekmek isteyen firma sahibi Facebook reklam modelleri ni seçerek başarı sağlamak ister. Özellikle e-ticaret siteleri için idealdir.

İnternet  Sitenizdeki Dönüşümleri Artırma ( Website Conversions)

Bu reklam modelindeki amaç kullanıcıları sitenize abone edebilmenizi sağlamak. Üyelik gerektiren işlemler için bu reklam modeli tercih edildiğinde daha fazla başarı sağlanmış olacaktır.

Gönderilerinizi Öne Çıkarma (Pege Post Engagement)

Gönderilerinizi öne çıkarmanın amacı paylaşımlarınıza yapılan yorum ve beğenilerin sayısının artmasını sağlamak. Bu sayede sayfanıza gelen kullanıcıların sayısı daha fazla olacak yani takipçi kazanmış olacaksınız. Kazandığınız takipçilere daha sonrasında ürün satışı yapabilirsiniz.

Sayfanızın Tanıtımını Yapma (Page Likes)

Sayfa tanıtımı yapmak, takipçi sayısını artırmaya yönelik bir reklam modelidir. Projenizin daha fazla insana duyurulması ve takipçilerinizin sayısının yükseltilmesi için oldukça etkili bir reklam modelidir.

Uygulamanızın Yüklenmesini Sağlama ( App Installs)

Yeni çıkarmış olduğunuz uygulamalarınızın daha fazla kişiye duyurulması ve indirilmesini sağlamak için bu reklam modelini seçebilirsiniz. Uygulamanız oyun ya da firmanızı içeren bir hususta olabilir.

"<yoastmark

Uygulamanızdaki Etkileşimi Artırma(App Engagement)

Uygulamanıza olan etkileşimi yükseltmek için kullanabileceğiniz bir reklam modelidir. Sizin için doğru hedefin yakalanabilmesi için oldukça önemlidir.

Etkinliğinize Katılımı Artırma (Event Responses)

Bu reklam modelinde ise düzenlediğiniz bir etkinliğiniz var ve katılımını arttırmak istiyorsanız kullanabilirsiniz. Etkinliğiniz daha fazla kişiye ulaşacaktır. Bu reklam modeli sayesinde ulaşılan kişilerin verdiği yanıtları görerek etkinliğinize ne kadar kişinin katılacağı hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

İnsanların Teklifinizi Almasını Sağlama (Offer Claims)

Kampanyalarınızı, indirimlerinizi insanlara sunabileceğiniz bu reklam modelinde ürün ve hizmetlerinizi çok daha geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz.

Video Görüntülemeleri Elde Etme (Video Views)

Facebook’ta vereceğiniz reklam modelleri içerisinde en çok tercih edilen ve en çok etkileşim alan reklam çeşididir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön