Facebook

Facebook Retargeting Nedir Nasıl Yapılır?

Web sitenize gelen ziyaretçilerin% 96’sı satın almaya hazır değil. Sitenize gelirler, bir süre dolaşırlar, sonra ayrılırlar. En kötü yanı? Çoğu muhtemelen sekmeyi kapatır kapatmaz web sitenizi unutur. Peki, web sitenizin ziyaretçilerine e-ticaret mağazanızı nasıl hatırlatırsınız ve müşterileriniz olmaya hazır olana kadar onlarla iletişim halinde kalırsınız?

Retargeting

Retargeting  yani yeniden hedefleme, bir online mağazayı ilk ziyaretlerinde dönüşüm gerçekleştirmemiş web sitesi ziyaretçilerini geri getiren bir reklamcılık biçimidir. Bir kişi online mağazanızı ziyaret ettiğinde, tarayıcısına bir “çerez” yerleştirilir. Çerez, mağazanızın ziyaretçilerini diğer siteleri ziyaret ettiklerinde tanımanıza ve takip etmenize ve ardından bu kişilere reklamlar göstermenize olanak tanır.

Facebook, retargeting için harika bir kanaldır. Kurulumu kolaydır ve web sitenizin ziyaretçilerinin Facebook’u aktif olarak kullanan 2 milyar insan arasında olma ihtimali çok yüksektir, bu da size potansiyel müşterilerinizin halihazırda bulunduğu yerde olma fırsatı verir.

Birçok marka yeniden hedeflemeyi kullanır. Birkaç marka bunu tam potansiyeline kullanıyor. Bu nedenle, bugün, inanılmaz derecede etkili olacak kadar gelişmiş, ancak herkesin işi için kopyalayıp yapıştırabileceği kadar basit olan yeniden hedefleme stratejilerimden birini paylaşacağım.

Bu 3 adımlı strateji, zaman geçtikçe sürekli değişen bir mesajla ziyaretçilerinizin her birinin ziyaretlerinden bu yana 14 gün boyunca yeniden hedeflendiği bir süreci ana hatlarıyla belirtir.

Facebook hesabınız hazır olduğunda ve izleme kodu yüklendikten sonra, ziyaretçilerinizi yeniden hedeflemeye başlayabilirsiniz.

Facebook Retargeting (Yeniden Hedefleme) Nedir Nasıl Yapılır?
Facebook Retargeting (Yeniden Hedefleme) Nedir Nasıl Yapılır?

Ziyaretçilerinize Satın Alma İşlemlerini Bitirmelerini Hatırlatın

Birçok ziyaretçi web sitenize gelecek ve bir satın alma işlemi yapmakla ilgilenseler bile eli boş kalacaklar. Bazen kesintiye uğrarlar, bazen zamanlama kötüdür, ancak çoğu zaman bunun nedeni hala mobil alışveriş yerine masaüstü alışverişi tercih etmemizdir.

Açıklayayım: Birçok web sitesi için, cep telefonu kullanıcıları trafiğin neredeyse yarısını oluşturuyor , ancak ortalama olarak her 5 online alışverişçiden sadece 1’i akıllı telefonlarda işlemleri tamamlıyor.

Mobil alışveriş büyürken, telefonlarından bir şey satın alan kullanıcıların yüzdesinin bilgisayarlara kıyasla hala önemli ölçüde daha düşük olduğu anlamına geliyor.

Başka bir deyişle, telefonlarımızda gezinirken genellikle ilgilendiğimiz bir şey buluruz, daha sonra bilgisayarlarımızdayken geri gelmek için ayrılırız. Ama sonra hayat başlar ve bir şey satın almak için ciddi bir şekilde motive olmadıkça, asla geri dönmeyiz.

Bu nedenle, ilk günlerde, Facebook retargeting reklamlarınız, satın alma işlemini bitirmek için hatırlatıcı görevi görmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön