Google

Google Adwords Reklamlarıyla İşinizi Büyütün

Google Adwords, arama motorunun ürün ya da hizmetle ilgili olarak internet siteleri üzerinden yayınlanan çevrimiçi reklamlara denilir.

Google üzerinden işinizi yapıyor ve yaptığınız işte doğru adımların nasıl atılması gerekiyor diyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Çünkü Google ve özellikle Google Adwords ‘ün temellerini bilmek işinizi daha da büyütebilmek için çok önemlidir.

Google Adwords Nedir?

Google Adwords, arama motorunun ürün ya da hizmetle ilgili olarak internet siteleri üzerinden yayınlanan çevrimiçi reklamlara denilir. Bu reklam modelinin analiz edilebiliyor olması ise yayınlamış olduğunuz reklamların ne kadar başarılı olduğu ve bunun için ne kadar para harcadığınızı görebilmenize imkan sağlar. Google Adwords reklamları doğru kullanılması durumunda doğru ve zamanında ulaşacaktır.

Adwords reklamları yayınlandıktan sonra da düzenlenebilir, anahtar kelimelerinizi istediğiniz zaman değiştirebilir ve bu sayede etkileşiminizi yönlendirebilirsiniz.

Google Adwords üzerinde kullanılan 3 farklı anahtar kelime vardır. İşletmenizi daha da büyütebilmek açısından bunların bilinmesi gerekir. Bu anahtar kelimeler ise şöyle belirlenir:

  1. Sıralı
  2. Geniş
  3. Tam eşmeli

Anahtar kelimeler ne kadar başarılı bir şekilde kullanılırsa geri dönüşlerde o kadar hızlı artırılabilir.

Reklamların iyi olmasını istiyorsanız o zaman reklamın içeriğine dikkat etmeniz gerekiyor. Yani yayınladığınız reklam anahtar kelimenizde var mı? Örneğin ayakkabı satıyorsanız anahtar kelimenizde ayakkabı mutlaka olmalıdır. Çünkü Google kullanıcılarına reklam önerileri yaparken aratılan anahtar kelimelere göre belirler.

Adwords Bütçesi Belirlemek

Her reklam modelinde olduğu gibi Adwords reklamlarınız içinde bütçe belirlemeniz gerekiyor. Ancak bu tip reklamda hem doğrudan müşterinize ulaşabilir hem de daha az reklam bütçesi ayırırsınız. Bütçenizi günlük olarak ayarlamak sizin elinizdedir.

Reklam bütçenizin karşılığını alabilmek için değerlendirmeniz gereken birden fazla şey vardır. Örneğin dönüşüm oranlarınız, ortalama tıklamalar gibi.

İşletmenizi büyütmek daha da önemlisi bulunduğunuz yerden uluslararası oynamak için dijital reklamlara mutlaka ihtiyacınız olacaktır. Google Adwords sizin bu dünyaya en hızlı şekilde açılabilmenize imkan sağlar.

Bırakın işiniz olduğu yerde saymasın. Gelin işinizi büyütmek ve daha geniş kitlelere ulaşabilmek için bizimle çalışın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön