fbpx
Google

Google Esnek Teklif Stratejisi Nedir?

Google Esnek Teklif

Esnek teklif stratejileri, hesabınızdaki bir veya daha fazla anahtar kelime için belirli bir hedef doğrultusunda teklifleri otomatik olarak ayarlamanıza imkan tanır.

Örneğin, bir anahtar kelime için tıklamaları en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen esnek bir teklif stratejisi seçerken, her zaman sayfadaki birinci konumu hedefleyen başka bir esnek teklif stratejisi seçebilirsiniz.

Teklif stratejilerinin güzel yanı, bunları seçerek kullanabilmenizdir; bu, bir anahtar kelime için esnek bir teklif stratejisi seçebilir ve diğer anahtar kelimeler üzerinde manuel teklif verme kontrolünü koruyabileceğiniz anlamına gelir.

5 İlginç Esnek Teklif Stratejisi

Tıklamaları en üst düzeye çıkarma: Bu teklif stratejisi, belirli bir anahtar kelime için aldığınız tıklama sayısını en üst düzeye çıkarmayı amaçlar ve en yüksek önceliği toplam trafik hacmi olan şirketler için iyi bir seçenektir.

Arama sayfasındaki konumu hedefle

Bu teklif stratejisi, teklif fiyatlarını arama motoru sonuçları sayfasında belirli bir noktada görünecek şekilde ayarlar ve genellikle bir anahtar kelime grubu için bir numaralı noktada görünmek isteyen şirketler tarafından kullanılır.

"Google

Hedef geçiş payı

Bu teklif stratejisi, rakibinizin reklamlarını geçmenize yardımcı olmak için teklifleri otomatik olarak ayarlar. Geçmeyi önemsediğiniz bir  rakibiniz varsa, bu teklif oldukça güçlüdür.  İki farklı şirketin ikisi de bu teklif stratejisini kullanıyorsa, her birinin teklif fiyatlarının biri maksimum teklif sınırına ulaşana kadar arttığını göreceklerdir.  Fakat günün sonunda en yüksek teklif verenin garantili üst konum olmadığını belirtmek ilginçtir. Çünkü kalite puanı, reklam sıralamasında hala önemli bir faktördür.

Hedef edinme başına maliyet

Bu teklif stratejisi, tanımladığınız edinme başına maliyeti aşmadan dönüşüm sayısını en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olmak için teklifleri belirler.

Reklam harcamalarından elde edilen getiri hedefi

Bu teklif stratejisi, dönüşüm değerini en üst düzeye çıkarmak için teklifleri otomatik olarak ayarlar. Bu, farklı fiyat noktalarında çeşitli farklı ürünler satan şirketler için yararlıdır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Köksal Lemi Önen

Mentor, Dijital Pazarlama Uzmanı, Dijital Pazarlama Eğitmeni, Konuşmacı, Hikaye Anlatıcısı ve İçerik Üreticisi’yim. Sosyal medya ve dijital pazarlama ile ilgili gelişmeleri sizler için yazıyorum…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı