İnstagram

Instagram Alışveriş Özelliği (Shopping) nedir?

Instagram alışveriş özelliği şu an için dünyanın her ülkesinde kullanılmıyor. Yani sadece bazı ülkelerde aktif olarak kullanılıyor. Ancak sevindirici olan şey bu özelliğin Türkiye’de kullanılıyor olmasıdır.

Instagram alışveriş özelliği sayesinde insanlar ürünlerini kolay bir şekilde satabilir. Instagram’da keşfet alanına girdikten sonra burada alışveriş sekmesine tıklıyor ve sonrasında kişiselleştirilmiş olan alışveriş ekranına ulaşabiliyorsunuz.  

Instagram Alışveriş Özelliği Nedir?

Instagram alışveriş özelliğini kullanarak yüzlerce siteden, yüzlerce ürüne ulaşabiliyorsunuz. Ulaştığınız ürünlerden istediğiniz kadarını ya da istediğinizi rahatlıkla alabiliyorsunuz.  

Instagram Alışveriş Türkiye’de nasıl kullanılır?

Instagram alışveriş özelliği şu an için dünyanın her ülkesinde kullanılmıyor. Yani sadece bazı ülkelerde aktif olarak kullanılıyor. Ancak sevindirici olan şey bu özelliğin Türkiye’de kullanılıyor olmasıdır. Shopping özelliğini aktif edebilmeniz için iki seçenek bulunuyor.

Instagram’ın alışveriş özelliği beta olarak kullanılmış olduğu için Türkiye’de bazı hesaplarda kullanılabilirken maalesef bazılarında kullanılmıyor. Özellik hesaplara verilirken ise şansa göre belirlenmiş. Yani rastgele hesaplara verilebiliyor.  

Instagram Alışveriş Özelliğinin Aktif Olduğu Ülkeler

Alışverişe açık olan hesaplara baktığımızda özellikle büyük firmalar olan Trendyol,  Amazon, Hepsiburada aktif olarak kullanılıyor.  

Instagram Alışveriş özelliğini aktif etmek için ne yapmalıyım?

Instagram alışveriş sekmesini aktif edebilmeniz için öncelikli olarak bir işletmeye, Facebook ve Intagram hesaplarınızın olmasına ihtiyacınız olacaktır. Instagram sayfasında İşletme Hesabına geçiş yaptıktan sonra Facebook sayfanızı da entegre edebiliyorsunuz.  Sonrasında ise Business Manager ve reklam hesabı oluşturmanız şart.  

Facebook katalog sitenizde satışını yapmış olduğunuz ürünlerin görsellerini ekleyebileceğiniz bir özellik. Görsellerle birlikte fiyat ve detay bilgisinin de girişini yapıyorsunuz.

Facebook Katalog nasıl oluşturulur?

Business.Facebook.com adresine girdikten sonra işletmenizin seçimini yapın ve sonra 9 noktaya tıklayın.

Karşınıza çıkacak olan pencereden katalog yöneticisi sekmesine tıklamanız gerekiyor ve sonra karşınıza katalog oluştur çıkacak. İşletmenizle ilgili olan bölümün seçilmesinin ardından sizden istenilen bilgileri doldurmanız gerekiyor.

Facebook Katalog Kurulumu

Ürünlerinizi istediğiniz şekilde kataloga ekleyebiliyorsunuz. Eğer ki hazır bir alt yapı kullanıyorsanız bu durumda e-ticaret sitenizi de bağlayabilirsiniz.

Facebook Katalog Nasıl Oluşturulur?

Ürünler 3 katalog olacak şekilde eklenebiliyor. Yani 50’den az urunuz varsa bu durumda manüel olarak yapabiliriniz. Bunu istemezseniz sisteme otomatik olarak yükleyebiliyorsunuz. Son olarak ise Facebook Piksel kodunu alarak ürünlerinizi katalogunuza ekleyebilirsiniz.

Instagram Alışveriş özelliği nasıl onaylatılır?

Business.Facebook.com adresine giriş yaptıktan sonra ilgili olan işletmenizi seçin ve karşınıza çıkan panelde güvenlik merkezine tıklayın. Ardından işletme doğrulamasına basın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön