İnstagram

Instagram Fotoğraf Açıklaması Yazarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Instagram pazarlaması tamamen görsellerle ilgilidir. Instagram takipçileri kazanma, markanızla ve neyle ilgili olduğu ile ilgilenmeleri ve işletmenizin insani tarafını gösterme söz konusu olduğunda fotoğraflarınızın kalitesi farklılaştırıcı faktör olacaktır.

Ancak o güzel fotoğrafı çekip mükemmel bir şekilde düzenledikten sonra zor iş bitmiyor. Altyazı görsel içeriğe bir ses vermek için önemlidir.

Instagram Fotoğraf Başlığı  

İyi Instagram başlıkları, fotoğrafın ne hakkında olduğunu açıklar, takipçilerinize harekete geçmelerini söyler veya içeriğinizi daha keyifli ve paylaşılabilir kılan bir şakayı bozar.

Instagram gönderilerinizdeki başlığı sonradan düşünürseniz, takipçilerinizle sadece bir görselle yapamayacağınız şekillerde etkileşim kurma ve onları memnun etme fırsatını kaybediyorsunuz.

Instagram Fotoğraf Açıklaması Yazarken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Instagram Fotoğraf Açıklaması Yazarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Instagram Fotoğraf Açıklaması Nasıl Yazılır?

 • Önce birkaç taslak yazın.
 • Önemli şeyleri önden yükleyin.
 • Harekete geçirici mesaj ekleyin.
 • Kendinizi dört hashtag ile sınırlayın.
 • Instagram’ın açık yürekli tonuyla marka sesinizi birleştirin.
 • Emojiyi kullanın.
 • Diğer sosyal kanallarınızı çapraz tanıtın.
 • Şüphe duyduğunuzda, kısa tutun.

Gönderiyi zaten yayınladıktan sonra mükemmel Instagram başlığını bulduğumuzda hepimiz benzer bir his yaşadık. İşlemi aceleye getirmeyin. Bunun yerine, altyazılar için birkaç fikir yazın, üzerine biraz oturun, iş arkadaşlarınıza hangisinin en iyisi olduğuna dair anket yapın ve genellikle zaman ayırın.

Bu noktada kendinize şu soruyu soruyor olabilirsiniz: “Instagram’da zamanlama ve kronoloji önemli değil mi?” Gönderinizin konusuna bağlı olarak olabilirler.

Yaklaşan Instagram fotoğraf algoritması değişikliği sayesinde , gönderilerinizin aldığı etkileşim seviyesi yakında kronolojiden daha önemli olacak. Yakında Instagram resimleriniz, Instagram’ın en çok önemsediğimizi düşündüğü anları gösterecek. Gönderilerinizin takipçilerinizin akışlarındaki görünürlüğü, bir gönderinin sahip olduğu Beğenilerin ve yorumların sayısına, kullanıcı gönderisiyle ilişkinize ve diğer faktörlere bağlı olacaktır.

Bu nedenle, takipçilerinizi etrafta tutacak, onları arkadaşlarıyla paylaşacak kadar memnun edecek ve içeriğinizle etkileşime girmeye teşvik edecek harika bir başlık oluşturmaya zaman ayırmanız önemlidir.

Bir Instagram yazısı için maksimum karakter sayısı 2200 fakat bu temelde bir formalite. Ancak dikkat edilmesi gereken önemli nokta, başlıkların üç ila dört satırlık bir metinden sonra kesilmesi gerekir.

Altyazılarınızı çok kısa tutmanız gerekmez. Bunun yerine, önemli içerik veya harekete geçirici mesajlarla altyazılarınızı yükleyin.Instagram gönderinizin paylaşım potansiyelini artırmanın ve takipçilerinizle etkileşim kurmanın en iyi yolu, fotoğraflarınızın başlıklarında bir tür harekete geçirici mesaj bulundurmasıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön