İnstagram

Instagram Gönderi Fikirleri

Başarılı Instagram gönderi fikirleri, markanızı tanıtır ve takipçilerinizin ilgisini çeker. Ancak herhangi bir resmi veya videoyu yayınlamak yeterli değildir. Kendinizi ayırmanız ve takipçilerinize başka hiçbir yerde bulamayacakları benzersiz ve yaratıcı içerikler vermeniz gerekir.

Bu zor olabilir, özellikle de uygulamada her gün 95 milyondan fazla fotoğraf ve video yayınlandığını düşündüğünüzde.

Öyleyse her gün Instagram’da takipçilerinizin ilgisini çekecek ne gönderebilirsiniz?

Markanızın büyük ya da küçük olması fark etmez. Instagram yayınınız için bir ilhama ihtiyacınız olduğunda bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Kullanıcılarınıza bir soru sorun

Soru sormak, takipçilerinizin hemen hemen her konuda düşüncelerini ve fikirlerini paylaşmalarını sağlamak için fırsatlar yaratır. Bu kullanıcı bilgileri, gelecekte daha da iyi içerikler üretmenize yardımcı olabilir. Doğru soruları sorarsanız, yeni ürün fikirleri üretmenize bile yardımcı olabilirler.

Örneğin, bir fitness koçluğu işletmesi yürütüyorsanız, “Spor salonunda neyle mücadele ediyorsunuz?” Diye sorabilirsiniz.

Bir Eğitici Gösterin

Harika dijital pazarlama, izleyicilere ve okuyuculara değerli, ilgi çekici içerik sağlar. Instagram gönderisi, markalara hemen hemen her konuda hızlı ipuçları verme fırsatı verir.

Perde Arkasına Geçin

Markanızı insancıllaştırmanın harika bir yolunu mu arıyorsunuz? Sadece takipçilerinize ofisinizde neler olduğunu gösterin. Takipçilerinizin perde arkasında neler olup bittiğini anlatmasına izin vererek, şirketinize duygusal olarak yatırım yapmalarına yardımcı olursunuz.

Instagram gönderi fikirleri
Instagram gönderi fikirleri

Sürekli Paylaşım Yap

Sürekli paylaşım yapmak, herhangi bir sosyal medyada yapabileceğiniz en güçlü şeylerden biridir. Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, insanların % 79’unun alışveriş kararlarını etkiliyor.

Geri Bildirim

İnsanların % 84’ü, satın alacak harika bir ürün ararken yorumlara arkadaşları kadar güveniyor. Bu, bir müşteri incelemesi yalnızca ilginç değil, aynı zamanda pazarlama için yararlı olan bir gönderi yapar.

Alışveriş Yapılabilir Gönderi

Bu özellik, Instagram’ın sunduğu en işlevsel şeylerden biridir. Ürünlerinizi kullanan birinin güzel bir görüntüsünü oluşturun ve onu alışverişe uygun etiketlerle renklendirin. Mobil kullanıcılar, bahsettiğiniz öğeleri satın almak için anında web sitenize gidebilecekler.

Instagram gönderi fikirleri mutlaka diğer hesaplardan farklı olması gerekir. Farklılık özgünlük demektir. Bu da sizi başarıya götürebilecek olan şeydir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön