İnstagram

Instagram Hesabınızı Bilinir Yapacak 3 Taktik

Instagram üzerinde fenomen değilseniz, bilinen bir markanız yoksa ya da çok ünlü bir insan değilseniz profilinizin diğer profiller arasından sıyrılması için neler yapmanız gerektiği biliyor musunuz? Sizlerle birkaç ipucu paylaşmak istiyorum.

Instagram artan kullanıcı sayısı ve markaların isimlerini duyurmak için terci edilen, sosyal medya içerik eğitimleri ile kullanıcılarla direkt etkileşime geçme projelerini yürüttüğü bir mecra haline geldi.

Instagram’ın görsel üzerine olması, paylaşma ve beğenilme imkânı sağlaması ve ortak ilgi alanları hakkında sınırsıza yakın içerik sağlaması gibi avantajlarıyla çok popüler bir platform haline geldi. Bu yıl kullanıcı sayısının 800 milyonu geçmesiyle rekabet artış gösterdi.

Hedef Kitleyi Doğru Seçin

Markalar Instagram üzerinden kendileriyle ilgilenenlerle doğrudan ilişki kurabilme imkanına sahip oldular. Hem hızlı bir iletişim kanalı hem de sürekli güncellenmesi gerektiği için güncel kalan bir platform olan Instagram’ı markalarıyla ilgilenenlere, benzer ürün arayanlara veya satın almaya yakın olan müşterilere kolaylıkla ulaşabilir bir ortam oluştu.

"<yoastmark

Instagram Profili

Instagram’daki profil sayfanız sizin vitrininiz olacaktır. Bir mağazaya girmeden önce de ilk vitrine göz atılır sonrasında mağazanın içindekilere bakılır. Instagram’da internet ortamındaki dijital mağazanız olarak konumlandırmak yanlış olmayacaktır. Bir şekilde dikkatini çektiğiniz kullanıcılar paylaşımlarınızdan önce profilinizdeki bilgilere, takipçi ve takip edilen sayılarına ve paylaşım sayısına bakmaktadır.

Böylelikle profilinize göz atacaklara önceden bilgilendirme sağlayacak ve ilgileri hala devam ediyorsa profilinizle etkileşime girmeleri için cesaretlendirmiş olacaksınız. Bir marka iseniz çok kısa bir şekilde hikayenizi anlatan bir yazı ve ayrıntılı bilgileri sağlamak adına web sitenizin adresini paylaşmanız doğru olacaktır.

Instagram Hikayeleri

Instagram hikayeleri her geçen gün artan kullanıcı sayısıyla Instagram’ın içinde çok önemli yer edindi. Instagram hikayeleri çoğunlukla anlık olarak paylaşılan paylaşımlardan oluşuyor. Hikayeleri kullanarak güçlü bir marka imajı ya da bilinirliğe ulaşmanız mümkün. Ayrınca hikayeler keşfet sayfasında da görüntülenmeye başladığı için hedeflediğiniz ilgi alanlarına kolaylıkla erişebilir ve fark edilmenizde yardımcı olacaktır.

Instagram’ı ne kadar etkin bir şekilde kullanabilirseniz elde edeceğiniz takipçi sayınız da her geçen gün o kadar yükselmeye başlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. merhaba ücretsiz bir eğitim videonuz vardı ( hasta olup ertelenen video eğitimi ) tekrar arkadaşlarla seyretmek için ön bir tanıtma olsun demiştim paket eğitimlerden önce ama bulamadım kaldırıldı mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön