İnstagram

İnstagram Hikaye Fikirleri

Markaların en önemli sorunlarından bir tanesi istedikleri iş fikrini ortaya koyamadıkları gibi sosyal medya üzerinde kendilerinden bekleneni karşılayamamalarıdır. Aşağıda bahsedeceğimiz Instagram hikaye fikirleri markaların bu süreçte başarılı olabilmeleri açısından oldukça önemlidir.

 1. Marka Tanıtımı

Hangi ürünü ya da  hizmeti sunuyorsunuz?, Hedef pazarınız ne?, Hangi sorunlu noktaları çözmeye yardımcı olabilirsiniz? Müşterileriniz neden sizi seviyor?

Yukarıdaki soruların yanıtları Instagram hikaye fikirleri konusunda size yardımcı olacaktır. Bunu yaptığınızda takipçilerinizin sizi biraz daha fazla tanımasına ve işletmenizin neyle ilgili olduğunu anlamasına yardımcı olursunuz.

Ve unutmayın, ilk izlenimler önemlidir!

İnstagram Hikaye Fikirleri
İnstagram Hikaye Fikirleri
 1. Takım Tanıtımları

İnsanlar, insanlarla iş yapar! Dışarıdaki birçok işletmenin de sizinle aynı işi yaptığını düşünürseniz takipçilerinize sizi seçmeleri için bir neden vermeniz gerekir. Markanın arkasındaki kişileri göstererek, takipçilerinizin kişisel ve duygusal bir bağ kurmasına yardımcı olursunuz. Satın alma zamanı geldiğinde, sizi tanıdıklarını hissederlerse, sizi hatırlamaları çok daha olasıdır!

 1. Perde Arkası

Instagram içeriği hakkında biz insanların çok sevdiği bir şey var! O da paylaşımların perde arkasında neler olduğudur.  Instagram hikaye fikirleri perde arkası paylaşımlarla daha renkli bir hale getirilebilir.

 1. Ürün Ve Hizmet Noktaları

Instagram hikayeleriniz, daha fazla ayrıntı sağlamak ve satış içeriğinizle biraz daha eğlenmek için harika bir yerdir. Hikayelerde fotoğrafları, metinleri, videoları, bumerangları, çıkartmaları, anketleri, hashtag’leri ve daha fazlasını kullanabilirsiniz.

 1. Instagram Story

Instagram hikayesi içeriğinizi oluşturan tek kişinin siz olmanız gerektiğini kim söylüyor? Instagram hikayeleriniz için taze, yeni içerik almanın kolay bir yolu paylaşmaktır.

 1. Anketler

Instagram hikayelerindeki en sevdiğimiz yeni özelliklerden biri anketlerdir. Bu sadece hayatın en büyük sorularına kesin yanıtlar almanın harika bir yolu değil, aynı zamanda takipçilerinizi sizinle etkileşim kurmaya teşvik etmenin kolay bir yolu!

Anketleriniz gönülsüz ve eğlenceli olabilir, ancak daha ciddi bir yaklaşım benimseyebilir ve bunları pazar araştırması yapmak için kullanabilirsiniz. Takipçilerinizin sizden ne istediğini öğrenmenin doğrudan yolu anketlerdir.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi Instagram hikaye fikirleri ararken bu yöntemi kullanabilirsiniz. Sizi başladığınız noktadan daha ileriye götürecek ve zamanla takipçi sayınızı da artıracaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön