İnstagram

Instagram Hikaye Tasarım Örnekleri

Instagram hikaye, izleyicilerinizle etkileşim kurmanın ve kalabalık arasında öne çıkmanın tek yolu değil. Aslında, özellik Ağustos 2016’da piyasaya sürüldüğünden beri, Instagram Hikaye hızla günlük 500 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya ulaştı, bu da Instagram’ın genel kullanıcı tabanının en az yarısının her gün hikaye oluşturduğu veya görüntülediği anlamına geliyor.

Bu, uygulamadaki iki farklı yerde Instagram kitlenizle bağlantı kurma potansiyeline sahip olduğunuz ve bu fırsatı sıkıcı Hikayeler ve görsellerle boşa harcamak istemediğiniz anlamına gelir.

Takipçilerinizi Instagram Hikayelerinizde cezbetmenize yardımcı olmak için , takipçilerinizin tekrar tekrar görüntülemek için geri döneceği yüksek kaliteli görseller oluşturmanızı sağlayacak 15 Instagram Hikayesi tasarım ipucunu bir araya getirdik .

 1. Bir Film Şeridi İle Başlayın

Instagram Hikaye kullanmanın birçok farklı yolu vardır. Hikâyeler, yeni blog gönderilerini tanıtmaktan yeni özellikleri paylaşmaya ve daha fazlasına kadar, yayınınız kadar gösterişli olmak zorunda kalmadan izleyicilerinizle etkileşim kurmanın harika bir yoludur.

 1. Sırada Kalın

İlkokuldaki boyama günlerinizi düşünün. Çizgiler içinde kalmayı öğrenmek çok önemli. Instagram Hikayelerinizin de aralarında kalmasını istediğiniz oldukça önemli satırları ve parametreleri var. Hikaye grafiklerinizin üst ve alt alanları, sırasıyla kullanıcı adınız ve hikayenizle etkileşim kurma yollarıyla kaplıdır. Bu alanlara herhangi bir ilgili bilgi veya tasarım öğesi eklemek istemezsiniz.

Neyse ki, ekranda bir öğeyi çok yukarı veya aşağı hareket ettirmek üzereyseniz Instagram sizi uyaracaktır, ancak uygulamanın dışında tasarladığınız herhangi bir şeyin de aynı çizgide kalmasını sağlamak önemlidir.

 1. Hikayeye Özgü Bir Stil Kılavuzu Oluşturun

Hikayeleriniz için üretilmiş grafikleri ve kısa video klipleri kullanabilirken, Instagram ayrıca içeriğinizi süslemek için kullanabileceğiniz tonlarca tasarım öğesi sunar. Markanızı korumaya devam etmek için şirketinizin IG Stories’den yararlanabileceği yazı tipi seçenekleri, filtreler, GIF türleri ve daha fazlasına özel bir stil kılavuzu oluşturmayı sağlayabilirsiniz.

 1. Markanızın Yazı Tiplerini Ve Renklerini Kullanın

Marka yazı tiplerinizi ve renklerinizi kullanmak, takipçileriniz sadece hikayelerinde gezinirken marka tanınırlığına yardımcı olur. Kullanıcı adınızı bile görmek zorunda kalmadan grafiğinizden birini görürler ve otomatik olarak şirketinize ait olduğunu bilirler.

 1. Fotoğrafları birleştirin

Instagram Hikayelerinizin tamamen özel grafik tasarımlardan oluşması gerekmez. Arada sırada onu değiştirmek ve fotoğrafçılığı birleştirmek harika bir fikirdir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön