İnstagram

Instagram Hikayelerini Pazarlama Çalışmalarında Nasıl Kullanabilirsiniz?

Instagram, günümüzde pazarlamacılar ve reklamcılar için en iyi sosyal medya ağlarından biridir. Günlük bazda aktif 500 milyon kullanıcı ile her ay yaklaşık 100 milyon kullanıcıyla büyüyen bir kitle olan Twitter ve Snapchat’in toplamından daha geniş bir kitleden bahsediyoruz.

Dahası, toplam işletme sayısının % 70’inden fazlası bu platformu ana pazarlama sosyal medya platformu olarak kullanıyor. Sonuç olarak, 10 hashtag‘den 7’si zaten markalı.

Instagram ile ilgili harika olan şey, platformun aynı zamanda harika bir yatırım getirisi için en iyi kanallardan biri olmasıdır.

Instagram,  bir pazarlamacının Twitter’da elde edebileceğinden 120 kat, Facebook’tan 58 kat daha yüksek olan % 4,21’lik bir katılım oranına sahip. Evrim zorunludur ve aynı şey Instagram’da da geçerlidir. Kullanıcılarınızı sizi terk etmemeye ve platformunuzda giderek daha fazla zaman geçirmeye ikna etmek için, arada bir yeni bir şey bulmanız gerekir. Bu durumda, yeni ve ilginç şey, kısa sürede beklenenden daha popüler hale gelen ve hemen yakalanıp daha popüler hale gelen bir özellik olan Instagram hikayeleridir.

Instagram Hikayelerini Pazarlama Çalışmalarında Nasıl Kullanabilirsiniz?
Instagram Hikayelerini Pazarlama Çalışmalarında Nasıl Kullanabilirsiniz?

Instagram Hikayeleri nedir?

Bu gönderi, Instagram’ın iş için harika olduğu gerçeğini kanıtladı. Ancak, bir pazarlamacının yalnızca bu platform için oluşturabileceği birkaç pazarlama strateji türü vardır. Instagram Hikayeleri, etkili bir pazarlama stratejisi için sağlam bir zemin oluşturuyor .

Peki Instagram Hikayeleri nedir ve bir pazarlamacı bu özelliği neden kampanyalarına dahil etmelidir?

Hikayeler geçen yıl benzer bir SnapChat özelliğinin klonu olarak piyasaya sürüldü. Bununla birlikte,  2018’de dünya çapında 300 milyondan fazla kullanıcıyla rakiplerini hızla geride bırakmayı ve ana akıma girmeyi başardı.

Temel olarak, hikayeler ile kullanıcıların hayranları ve takipçileriyle, 24 saat sonra otomatik olarak silinen fotoğraf slayt gösterilerini ve kısa videoları paylaşmalarına izin verdi. Bu geçici içerik biçimi, kullanıcıların profil ızgaralarında ve ana Instagram akışında gösterilmez. Sonuç olarak, onları görüntüleyebilmek için, ilk etapta onları paylaşan şirket veya kullanıcı ile bağlantı kurulması gerekir.

Tüm önemli nedenler bu makalenin giriş bölümünde listelenmiş olsa da, bir pazarlamacının pazarlama kampanyalarına hikayeleri eklemeye başlamadan önce dikkatli olması gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön