İnstagram

Instagram İçin Vazgeçilmez Mobil Uygulamalar

Özellikle Instagram’da gezerken bir çok takip ettiğimiz instagram fenomeni hesabının fotoğrafları inanılmaz güzel oluyor. Sanki başka bir diyarda çekilmişler gibi. Halbuki sizin çektiğinizden çok da farklı şekilde çekmiyorlar. Hatta bazen sizin bakış açınız çok daha iyi oluyor ama onların ki kadar güzel gözükmüyor. Bunun temel sebebi ise onlar çektikleri fotoğrafları ve videoları düzenlemek için birçok uygulama kullanıyorlar. Bu uygulamaları listeleyelim…

1. Charm

Instagram fenomenlerinin çektikleri fotoğraflarda en can alıcı nokta şüphesiz ki yüzleri. Yüzlerinin ve ciltlerinin mükemmel görünmesi; kullandıkları renk, ışık ve filtrelerden çok çok daha önemli. Hemen hemen her fenomen cilt bakım rutini uyguluyor ve harika, parıldayan bir cilt ile kameraların karşısına geçiyorlar. Sen de Charm ile cilt bakım rutinini oluşturup, takip edebilir, cilt analizlerini inceleyebilir, yeni ürünler ve evde uygulayabileceğin bakımlar keşfedebilir, güzellik üzerine makaleler okuyabilir ve seni daha güzel yapacak alışkanlıklar edinebilirsin. Kısacası, harika bir cilde sahip olabilmek için gerekli her şeyi Charm’da bulabilirsin.
iOS işletim sistemi için indirme linki

2. Snapseed

Google’ın geliştirdiği bir uygulama olmasından mıdır bilinmez ama en çok kullanılan fotoğraf uygulamalarından biri. Diğer app’lerden ayrışan en önemli özelliği ise değiştirdiğiniz değerleri belirli bir renk ve alan için yapabiliyorsunuz. Schindler’in Listesi filmindeki kırmızı montlu kız görselini hazırlamak çok kolay. Siz de yapmak için buradan indirebilirsiniz.
Andriod için indirme linki
Ios için indirme linki

3. Nutshell

3 adet fotoğraf çektiriyor size ve bu 3 fotoğrafı sanki video gibi birleştiriyor. Hatta her fotoğrafın üstüne ayrı yazı ve animasyonlar eklemenize yarıyor. Bu eğlenceyi kaçırmak istemeyenler buradan uygulamayı temin edebilirler.
Ios için indirme linki

4. Lens Directions

Işık hüzmesi, sis, bokeh efek gibi efektleri ekleyip modifiye etmenizi sağlar. Efektlerin tadını çıkarmak isteyenler buyursun.
Andriod için indirme linki
Ios için indirme linki

5. Muse Cam

Daha önce fotoğrafçılık terimlerine aşina iseniz muse cam sizi cok heycanladıracaktır. İphonunuzu neredeyse profesyonel makinaya dönüştürüyor. iso ve diyafram ayarilarını ayarlayarak fotoğraflara hükmedebileceksiniz.
Ios için indirme linki

6. Facetune

Portre fotoğraf çekmeyi sevenlerin kesinlikle indirmesinde fayda var. Surat da bulunan kırışıklıkları, istenmeyen lekeleri silmeye hatta diş temizlemeye kadar bir çok özelliği içinde barındırıyor. Çektiğiniz kişiler daha mutlu olurken Instagram’da like’larınız artacak.
Andriod için indirme linki
Ios için indirme linki

7. Manly

Çirkin insan yoktur az Manly vardır. İsminden anlayacağımız gibi erkekleri hedefleyen bir fotoğraf uygulaması. Baklava eklemek, kol şişirmek gibi etkileyici bir çok özelliği bulunuyor. Bana kalırsa bu uygulama kadınlar için de bir hayli ideal. Bel inceltme, bronzlaşma gibi kadınların daha çok ilgisini çekecek özellikleri de bulunuyor.
Ios için indirme linki

8. Enlight

Ben tam bir profesyonelim herseyi kendim ayarlamak istiyorum diyorsanız kullanmanız gereken app. Bir hayli detaylı olan Enlight teknik bilgiye sahipseniz yapamayacağınız sey yok. Photoshop un telefon hali diyebiliriz. En ince ayrıntı peşinde olanlar burdan indirebilirsiniz.
Andriod için indirme linki
Ios için indirme linki

9. Grids

Profil sayfanızı sanat eserine cevirmek istiyorsanız Grid tam aradığınız uygulama. Grid hazırladığınız fotoğrafı istediğiniz doğrultusunda böler. Hatta siz dogru sırayı bulmakta zorlanabilirsiniz diye sizin için instagramda bile paylaşıyor… profil sayfası ile hava atacaklar burdan indirebilirsiniz.
Andriod için indirme linki
Ios için indirme linki

10. Quickshot

Hareketli bir anın fotoğrafını çekmek hoşunuza mı gidiyor? Daha sonradan düzenleme yapmanıza gerek kalmayacak şekilde üst üste fotoğraf çekmenizi sağlıyor. İnanılmaz değişik tecrübeler edineceksiniz. Instagram sayfanız like’lar ile dolup taşıcak.
Ios için indirme linki

11. Command Analytics & Stats (iOS)

Instagram profilinizi nasıl değerlendireceğinizden emin değilseniz, bu uygulama varacağınız ilk durak olmalıdır. Hesabınıza erişim izni verdiğinizde, paylaşımlarınızı hızlı bir şekilde analiz eder ve Instagram’da aktiflik sürenize, paylaşım sıklığınıza, kullandığınız etiketlere ve takipçilerinize göre sınıflandırmalar yaparak bir rapor sunar.

Uygulamanın bazı özellikleri ücretli olsa da uygulama genel anlamıyla ücretsizdir. Ayrıca işletme hesabı kullanıyorsanız, Iconosquare gibi yerleşik, ücretli bir platform kullanmayı da seçebilirsiniz.

12. Snapseed (iOS ve Android)

Instagram’da fotoğraf paylaşan hemen hemen herkes ek bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıyor. Uygulama mağazalarında ilgi çeken bir sürü fotoğraf düzenleme uygulaması var. Bu uygulamaları incelemeye ayıracağınız zaman varsa, içlerinden hangisinin ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacağını görmek için onları teker teker deneyebilirsiniz. Her dakikası değerli olanlar ise bu uygulamayı kesinlikle gözden geçirmeli!

Snapseed, kullanıcıların profesyonel fotoğraf deneyimini en pratik biçime getirebilen sayılı uygulamalardandır. Google tarafından geliştirilen Snapseed’i diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarından ayıran en önemli özellik, değiştirilen değerleri belirli bir alan için yapabiliyor olmanızdır.

13. UNUM (iOS ve Android)

Paylaşımlarınızı zamanlamanız, etkili bir Instagram kullanıcısı olmanız için atılan doğru adımlardan birisidir. UNUM ile fotoğraflarınızı hem zamanlayabilir hem de fotoğraflarınızı paylaşmadan önce fotoğrafınızın diğer fotoğraflarınızın yanında nasıl görüneceğine dair önizlemeyi görüntüleyebilirsiniz.

Kullanıcılarına 30 günlük ücretsiz deneme imkanı veren Hootsuite, profesyonel sosyal medya yönetimi için daha uygun olabilecek ücretli bir alternatiftir.

14. Over (iOS)

Over, fotoğraflarınızı düzenleyebileceğiniz, fotoğraflarınıza çeşitli yazı tipleriyle yazılar ekleyebileceğiniz, birbirinden harika afiş tasarımları oluşturabileceğiniz en iyi uygulamalardan birisidir.

Android kullanıcıları, uygulamanın benzer özelliklerine sahip olan Pixlr’ı da deneyebilirler.

15. Squaready (iOS ve Android)

Mükemmel bir biçimde düzenlediğinizi düşündüğünüz fotoğraflarınızı Instagram’a yüklerken sık sık hayal kırıklıklarına uğrar mısınız? Instagram, artık kare olmayan fotoğrafları paylaşmanıza izin veriyor ancak fotoğraflarınızın üzerinde yeniden boyutlandırma yapıyor.

Neyse ki bunun için ücretsiz bir uygulama var. Squaready, fotoğraflarınızın çevresine beyaz boşluk ekler. Böylece hem Instagram istediği kare fotoğrafı elde eder hem de siz mükemmel çerçevenizden ödün vermemiş olursunuz.

16. Focalmark (iOS ve Android)

Instagram’da popülerleşmeniz ve fotoğraflarınızın daha çok beğeniye ulaşması için internette binlerce kaynağa ulaştınız fakat hemen hepsinde verilen tavsiye şuydu: Etiketleri doğru, yerinde ve kullanıcı odaklı kullanın.

Etiketleri nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız Focalmark, fotoğraflarınız için uygun etiketleri sizler için seçer. Focalmark, uygulama içi ücretli özellikler haricinde tamamıyla ücretsizdir.

iOS kullanıcılarıFocalmark tarzı özellikler sunan TagsDock uygulamasını da deneyebilirler.

17. Repost (iOS ve Android)

Repost, Instagram’da denk geldiğiniz, hoşuna giden herhangi bir fotoğrafı ya da videoyu yeniden paylaşmanıza imkan verir. Tumblr’da da olduğu gibi Repost, fotoğraflarınızı yalnızca yeniden paylaşmanıza değil, kimin paylaştığını da göstermenize yarar.

18. Link in Profile (Web)

Pek çok Instagram kullanıcısı, fotoğrafların açıklamasında Instagram’ın getirdiği sınırlandırmalar nedeniyle linkin profilde olduğunu belirtmek zorunda kalıyor. Link in Profile, bu soruna mükemmel bir çözüm olabilir.

Kullanıcılarına 14 günlük ücretsiz deneme imkanı veren Link in Profile ile dilerseniz deneme amacıyla kendinize ait bir profil oluşturabilir, bu profilinize bağlantılarınızın önizlemesini ekleyebilirsiniz. Link in Profile hesabınıza ulaşan kullanıcılar, son paylaştığınız bağlantı önizlemesine kolaylıkla ulaşabilir.

19. Foodie (iOS ve Android)

Instagram, fotoğrafları ile ünlüdür. Yemek fotoğraflarını paylaşmayı sevenlerdenseniz Foodie, yemeklerinizin güzelliğini sergilemek için ideal bir seçim olacaktır.

Tamamen ücretsiz olan Foodie ile yemek fotoğraflarınızı harika bir hale getirene kadar filtre uygulayabilir, düzenleme araçlarından faydalanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön