İnstagram

Instagram İnfluencer Hesaplarla Çalışırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İşletmeniz için Instagram influencer pazarlamasını kullanmayı düşündüyseniz, şimdi başlama zamanı!

Instagram için genel stratejinize Instagram influencer pazarlamasını eklemek, marka bilinirliğinizi artırmanıza, takipçi tabanınızı büyütmenize ve büyük satışları artırmanıza yardımcı olabilir!

Influencer Marketing Nedir ve İşletmeniz Neden İhtiyaç Duyar?

Instagram’da birkaç dakikanızı bile geçirdiyseniz, bir influencer gönderisine rastlama şansınız yüksektir. Etkileyici pazarlama söz konusu olduğunda Instagram, markaların yeni kitlelere hızlı bir şekilde ulaşması için açık ara en iyi performans gösteren platformdur.

Aynı zamanda sosyal eylem için en iyi kanal – tüm sosyal ağlarda % 1,5’e kıyasla ortalama % 3,21 katılım oranıyla Instagram kullanıcılarının tükettikleri içeriği yorumlama, beğenme ve paylaşma olasılıkları daha yüksek.

Peki, influencer pazarlamasını bu kadar etkili yapan nedir?

Instagram etkileyici pazarlama, geleneksel reklamcılığın engellerini ortadan kaldırır, çünkü müşteriler markanıza güvenilir bir kaynaktan otantik, gündelik bir platformda tanıtılmaktadır.

Etkileyici, kanallarında bir ürün veya hizmet önerdiğinde, bir arkadaşından güvenilir bir tavsiye olarak karşımıza çıkabilir. Bu açıkça markalar için oldukça avantajlıdır. Onlara hedef pazarlara doğrudan erişim sağlar.

İlgi çekici ve otantik bir sese sahip ilgili etkileyicilerle ortaklık kurarak, işiniz zaten nişinizle ilgilenen kişilerin önüne yerleştirilir, böylece gerçek ve kalıcı bir izlenim bırakmak daha kolaydır!

Özgünlük Anahtardır

Etkileyici, niş bir pazarla tutarlı olduğunda, örneğin gaddarlık içermeyen kozmetikler veya vegan egzersiz takviyeleri, takipçileri bu etkileyiciyi bu konuda bir otorite olarak tutacak ve onlara güvenecek ve tavsiyeleri tarafından yönlendirilecek.

Sonuç olarak, etkileyicilerle ortaklık kurmak, Instagram’da ürünlerinizi ve markanızı tanıtmak için inanılmaz bir kanal olabilir!

Instagram Influencer Marketing Aslında Ne Kadar Maliyet?

Bu, sektördeki en büyük sorulardan biridir ve her şey kiminle ortak olmak istediğinize ve projenin boyutuna bağlıdır. Etkileyici pazarlamanın ilk günlerinde yükselen sosyal yıldızlar, ücretsiz ürün karşılığında marka ortaklıkları üstlenirdi.

Ama çoğu için o günler çoktan geride kaldı. Pek çok mikro etkileyici profillerinde promosyon alanı için ücretsiz ürünler takas etmeye istekli olsa da, günümüzün en büyük Instagram etkileyicileri, hesapları ana gelir kaynakları haline geldiğinden markalar için gönderi oluşturmak için çok para talep ediyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön