İnstagram

Instagram Kullanıcı Etkileşimleri Nasıl Artırılır?

Instagram Kullanıcı Etkileşimleri : Instagram’ı iş için kullanıyorsanız, en sevimli ürün fotoğraflarınızı kaydetmek için bir platformdan daha fazlası olduğunu bilirsiniz. Markanızı oluşturmak ve online bir kitle oluşturmak için güçlü bir araçtır.

İçeriğinizin onu gören insanlar arasında yankı uyandırdığını kanıtlayan yorumlara, paylaşımlara, beğenilere ve diğer eylemlere ihtiyacınız var. Daha da önemlisi, katılım yalnızca gerçek olduğunda önemseyen gerçek insanlardan geldiği zaman değer taşır.

Instagram kitlenizde bir etki yaratmanın ve organik olarak güçlü, kalıcı bir etkileşim kurmanın kanıtlanmış yolları için yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Instagram etkileşimi ile neyi kastediyoruz?

Etkileşim, görüşlerinizi veya takipçilerinizi saymaktan daha fazlasıdır.

Instagram’da etkileşim, aşağıdaki hususlar göz önünde bulundurularak ölçülür:

 • Yorumlar
 • Paylaşımlar
 • Beğeniler
 • Takipçiler ve büyüme
 • Hashtag’ler
 • Tıklamalar
 • DM’ler

Bu tür eylemler, insanların içeriğinizi sadece görmediğinin kanıtıdır.

Instagram Kullanıcı Etkileşimleri Nasıl Artırılır?
Instagram Kullanıcı Etkileşimleri Nasıl Artırılır?

Etkileşimi neden önemsiyoruz?

Her şeyden önce, içeriğinizin kitleniz üzerinde bir etki yarattığı anlamına gelir.

İkinci olarak, güçlü etkileşim Instagram’ın algoritmasında önemli bir faktördür. Etkileşim ne kadar yüksek olursa, içeriğin haber akışında artması, daha fazla göz ve dikkat çekmesi olasılığı o kadar yüksektir.

İyi Bir Instagram Etkileşim Oranı Nedir?

Instagram, “iyi” bir katılım oranının ne olduğu konusunda çekingen. Ancak çoğu sosyal medya pazarlama uzmanı, güçlü katılımın % 1 ila % 5 arasında olduğu konusunda hemfikirdir. Elbette “iyi” özneldir. Özel sektörünüz ve topluluğunuz, başarıya işaret eden çok farklı bir sayıya sahip olabilir. Ancak tatlı noktanız ne olursa olsun, katılımı en üst düzeye çıkarmak için aşağıdaki ipuçlarından bazılarını deneyin.

Instagram Etkileşimi Nasıl Artırılır?

 1. Hedef kitlenizi tanıyın

Kimin için yaptığınızı bilmiyorsanız harika içerikler oluşturmak zordur.  Hedef kitlenizin demografisi, yayınladığınız içerik türünü, marka sesinizi ve hatta hangi gün ve saatlerde yayınlayacağınızı belirlemenize yardımcı olacaktır.

 1. Özgün olun

Sosyal medyada, dürüst ve ilişki kurabilir olmak mükemmel bir şekilde cilalanmış olmaktan daha iyidir. Markanızın arkasındaki gerçek kişileri ve deneyimleri tanıtmak için kaygan pazarlama kampanyanızın ötesine geçen içerik paylaşın.

 1. Harika görüntüler paylaşın

Instagram, fark etmediyseniz, görsel bir ortamdır. Platformda başarılı olmak için fenomen olmanıza gerek olmasa da, haber akışında öne çıkan görüntüler oluşturmak önemlidir. Harika bir fotoğrafçı veya grafik tasarımcı olmasanız bile, resminize biraz dikkat çekmenize yardımcı olacak milyonlarca araç var.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön