İnstagram

Instagram Organik Takipçi Artırma

Artık Instagram takipçilerinizi organik olarak artırmak mümkün mü? Bu platform, markanızı görsel olarak iletmek ve hedef kitlenizle bağlantı kurmak için en iyi yerlerden biri olsa da, artık sadece bir sosyal ağ değil. Instagram Reklamları, Instagram TV ve Instagram İşletme Hesaplarının piyasaya sürülmesinden bu yana, etkileyiciler, pazarlamacılar ve işletmelerin kendilerini tanıtması için bir oyun alanına dönüştü.

Günümüzde insanlar Instagram’ı yalnızca arkadaşlarıyla bağlantı kurmak için değil, aynı zamanda en sevdikleri markalarla bağlantı kurmak ve çevrimiçi alışveriş yapmak için kullanıyor. Araştırmalar, tüketicilerin çoğunluğunun Instagram’ı bir marka aramak için kullandığını ve bunların yüzde 80’inin Instagram’da en az bir markayı takip ettiğini buldu.

Platformda aktifseniz, Instagram takipçilerinizi artırmanın iki yolu vardır: ücretli ve organik yollarla. Instagram pazarlama yolculuğunuza yeni başlıyorsanız ve paranızı burada harcayıp harcamayacağınızdan hala emin değilseniz, doğru yerdesiniz.

Bu yazıda, organik olarak takipçi kazanma sürecini adım adım inceleyeceğiz.

Instagram Organik Takipçi Artırma
Instagram Organik Takipçi Artırma

Organik Takipçi Artışı

 1. İlgi Çekici İçerik Oluşturun

Kitlenizin dikkatini Instagram’da çekmek için ilk kural, ilgi çekici içerik oluşturmaktır. İçeriğiniz ne kadar ilgi çekici olursa, insanların onu paylaşma olasılığı o kadar artar. İlgi çekici içerik oluşturma ve Instagram’daki katılım oranınızı artırma konusunda bazı ipuçları:

 1. Gönderilerinizi Planlayın

Yeni ve ilgi çekici içerik topladıktan sonraki adım, yayınlarınızı ne kadar uzağa planlamak istediğinize bağlı olarak bir hafta ila bir ay arasında planlamaktır. Anahtar, doğru zamanda göndermektir.

 1. Hesapların Bir Listesini Toplayın

Instagram’daki tüm rakiplerin ve büyük hesapların bir listesini oluşturun. Örneğin, yiyecek ve içecek endüstrisindeyseniz, sizinle aynı hedef kitleye hitap eden tüm büyük yemek blogcularının ve restoranların bir listesini derleyebilirsiniz.

 1. Rakiplerinizin Takipçilerini Takip Edin

Hesap listenizi aldıktan sonra, sonraki adım takipçilerini tek tek takip etmektir. Bu insanlar hedef pazarınızdır çünkü rakiplerinizi zaten takip ederler, bu da sizin sektörünüzle ve muhtemelen paylaştıklarınızla ilgilendikleri anlamına gelir.

 1. Rakiplerin Gönderilerindeki Yorum ve Beğenme

Kendinizi çok sayıda takipçiyle bağlantı kurmaya ve yaptığınız gibi otantik bir şekilde etkileşim kurmaya adayın, gönderiler önünüze çıktığında yorum atın. Bu, gönderdiklerine dikkat ettiğinizi gösterir ve ayrıca sizi fark etmelerini sağlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön