İnstagram

Instagram Paylaşımlarınız Doğru İnsanlara Nasıl Ulaşır?

Instagram sürekli olarak güncelleme içerisinde ve en son yaptığı güncelleme zaman tüneli algoritması konusunda oldu. Zaman tünelindeki fotoğraflar popülerliğine bağlı olarak yayınlanıyor. Kullanıcılar ise bu durumdan çok hoşnut değiller. Çünkü aynen Facebook gibi zaman tünelindeki paylaşımlar popülerliğe göre yer alıyor. Yani bundan sonra herhangi bir paylaşımı yapmadan önce yapılacak olan paylaşımında popülerliğinden emin olmak gerekiyor. Bu da ancak strateji geliştirmekle olacaktır.

Peki, siz paylaşımlarınızın doğru insanlara ulaşmasını nasıl sağlarsınız?

Instagram Elbette ki Hashtag’le!

INstagram’da paylaşım yaparken kullanmış olduğunuz hashtag’ınızın resimlerinizin başlığında olanlardan tercih edilmesi gerekir. Yani çok sayıda hashtag kullanmış olabilirsiniz ancak içerisinde paylaşmış olduğunuz resimle alakalı bir hashtag yoksa bu durumda doğru kitleye görünür olması da mümkün olmayacaktır.

Instgram’da yorumlar bölümünde en fazla 30 adet hashtag yayınlayabiliyorsunuz. Ancak bunların mutlaka takip daveti içermeyen tarzda olması gerekiyor.

Kendinize ait hashtaglarınızı oluşturmalı ve bunları da telefonunuzda bir yere kopyalayarak kendinize zaman kazandırmalısınız.

 • Konum – Yer hashtag’leri
 • Grup ve organizasyon hashtag’leri
 • Aktivite hashtag’leri
 • Özel kampanya hashtag’leri
 • Özel konulu hashtag’ler
 • Popüler kültüre yönelik hashtag’ler
 • Marka içeren hashtag’ler kullanabilirsiniz.
Instagram Paylaşımlarınız Doğru İnsanlara Nasıl Ulaşır?
Instagram Paylaşımlarınız Doğru İnsanlara Nasıl Ulaşır?

Sonuç olarak;

Paylaşım yaptığınız zaman kaydını tuttuğunuz hashtaglerinizi yorum kısmına yapıştırarak paylaşabilirsiniz. Instagram hashtagları top postlarda gösterir. Yani bu durum kronolojik bir şekilde gerçekleştirilir.

Popüler olan hashtgları paylaştığınızda zaman kavramından dolayı yukarıda olma ihtimaliniz kolay değildir. Bunun içinde paylaşım yapar yapmaz çıkmış olsanız bile sizden sonrakilerinde bu güncel hashtagleri kullanacağını varsaydığımız için sizin aşağılarda kaybolmanız muhtemel sonuç olacaktır.

Niş olan ve daha az kullanılan hashtag’ler daha sonra da kullanılabilir ve dolayısı ile eğer aşırı kullanılmadıysa daha sonra da yukarılarda görünmenizi sağlayabilir. Bu tür hashtag’ler kullanıcılara etkileşim oranı yüksek takipçiler kazanmalarını sağlayacaktır. Böylelikle özellikle sizin paylaşımlarınızla ilgilenen kullanıcılar sizleri takibe alacaktır.

Yorum kısmında hashtaglerinizin görünmesini istemezseniz bu durumda arkadaşlarınızın ve dostlarınızın yorum alanına hashtag yazmasını isteyebilirsiniz. Burada ince bir ayrıntıdan bahsedelim 2 tane yorum sonrasında sizin hashtaglarınız görünmez.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön