İnstagram

Instagram Pazarlama İpuçları

En iyi marka Instagram pazarlama hesaplarının ilgi çekici bir biyografisi, akılda kalıcı bir profil resmi ve ana sayfalarına yönlendiren bağlantılı bir web sitesi vardır. Bu, hesabınız için ayarlamanız gereken ilk şeylerden biridir, ancak aynı zamanda insanların sizi takip etmeye karar vermeden önce baktığı ilk şeylerden biridir. Biyografinizi açıklayıcı, ilgi çekici hale getirin ve emojiyi kullanmaktan korkmayın.

Sektörle İlgili Hesapları takip edin.

Instagram’ı kullanan sektörünüzdeki marka, medya şirketi veya kişi türlerini düşünün ve onları bulun. Hesaplarını takip edin ve beğen düğmesine basarak veya yorum bırakarak son birkaç gönderisiyle etkileşim kurun. Bu hesaplar sizi geri takip edebilir ve ilk hedef kitlenize başlamanıza yardımcı olabilir.

Sektörünüzdeki Popüler Hashtagleri Bulun.

Instagram’daki pek çok kişi, yeni fotoğraflar ve takip edilecek yeni insanlar bulmanın bir yolu olarak hashtag kullanıyor.” Her gün Instagram’da binlerce hashtag paylaşılıyor

Düzenli Olarak Instagram’da Paylaşın.

Instagram ile ilgili en sık sorulan sorulardan biri, bir markanın ne sıklıkla göndermesi gerektiğidir. Pek çok marka buna bir sayı koymaya çalışırken, gerçek şu ki, bir marka için en iyi olan şey her zaman bir sonraki için işe yaramıyor. Kendi deneylerinizi çalıştırın ve hedef kitleniz için en iyi frekansı belirleyin.

Yorum Bölümünde Hashtag’ler kullanın.

Instagram pazarı için kitapta en çok küçümsenen püf noktalarından biri de hashtag’lerin ana gönderi yerine yorumlarda kullanılmasıdır. Yazılarınızın başlığını bir avuç hashtag ile doldurmak ve umutsuzluğa ulaşma algısı vermek yerine  paylaşıma bastıktan sonra hashtag’lerle yorum yapın.

Instagram Pazarlama İpuçları
Instagram Pazarlama İpuçları

Instagram Yarışmalarını Takip Edin

Instagram’daki yarışmaların dezavantajı, test etmenin oldukça zor olabilmesidir. Bu nedenle, biyografinizi takipçilerinizi göndermek ve başka bir yarışmaya katılmaları için bir yer olarak kullanmanız gerekir.

Takipçilerinize İçeriğinizi Beğenmelerini Söyleyin.

Takipçilerinizden bir fotoğrafa iki kez dokunmalarını isteyen basit bir fikir gönderi ile sonuçlanır. Bu, Instagram Algoritması nedeniyle gönderinin daha fazla kişiye gösterileceği ve etkinlik akışında gösterileceği anlamına gelir.

Etkili Hesaplarla İlişkiler Kurun.

Instagram hesabı büyütmenin en hızlı yolu, sizden daha fazla takipçiye sahip hesaplarla etkileşim kurmak ve hesabınızı tanıtmalarını sağlamaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön