İnstagram

Instagram Profil Bilgileri Düzenlemenin Faydaları

Instagram profil bilgileri düzenlerken birtakım hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu sayede hesabınızı ziyaret eden kullanıcılarınız sizin hakkınızda daha fazla bilgiler alabileceklerdir.

Kullanıcılar bir şekilde sizin hesabınıza ulaştıklarında bilgi almak isterler ve profilinizde ihtiyaç duydukları ve merak ettikleri bilgileri bulurlarsa bu onların size güvenebilmeleri için önemli bir ayrıntı olacaktır.

Instagram Profil Bilgileri 

Instagram profil bilgilerinde toplamda 150 karakterlik bir açıklama metni olması gerekir. Bunun üzerindeki karakterler maalesef kullanılamaz. Burada link paylaşabilmenize de imkan sağlamıştır. Reklam içeriğinin dışında dışarıya yönlendirici link sadece bu alanda yapılabilir.

Kim Olduğunuzu Ve Ne Yaptığınızı Anlatın

Bahsetmiş olduğumuz bu 150 karakterlik bölümde olabildiğince müşterilerinize ve sizi tanımak isteyenlere bilgiler vermelisiniz. Örneğin hizmetinizin veya ürünlerinizin amacını yazabilirsiniz. İşletmeniz hakkında bilgiler de yine burada yer alabilir.

Tıklanabilir Etiketler Paylaşın

Hizmetlerinizi hashtag ile buradaki bilgiler arasında geçirebilirsiniz. Markanızla ilgili olan ya da ürünlerinizle ilgili olan içeriklerin yer aldığı hashtagler profil ziyaretçilerinizin inceleyebilmesi için önemlidir.

Instagram profil
Instagram profil

Eyleme Çağrı İfadeleri Paylaşın

Profil bilgileri alanında ziyaretçilerinizi bir eyleme çağırabilirsiniz. Bunun için örneğin iletişime geç ifadesini tercih edebilir ya da çağrı merkezi numaranızı paylaşabilirsiniz. Bunu yapmak geri dönüşüm oranlarınızı artıracaktır.

Adres Ve Telefon Bilgilerinizi Paylaşın

Bir işletmenin adresini profil bilgileri içerisinde paylaşabilirsiniz. Açıklama bölümünde yer alan adres bilgileriniz kullanıcılarınızın sizi ziyaret edebilmesi için oldukça önemlidir.

Instagram Hikayeleri’nizi Öne Çıkartın

Doğrudan Instagram profil bilgileri ile ilgili olmasa da profil bilgilerinizin hemen altında, paylaşımlarınızdan önce bazı Hikaye paylaşımlarınızı öne çıkartabildiğiniz bir alan bulunuyor. Bu alanda profilinizi ziyaret edenlere Hikaye paylaşımlarınızı gösterebilirsiniz.

Instgram 10 binin üzerindeki hesaplarda dışarı bağlantı verilebilmesine izin veriyor, ancak altındaki hesaplarda dışarı linkler yalnızca belirttiğimiz gibi profil bilgileri üzerinden verilebiliyor.

Çok geniş bir ürün yelpazeniz bulunmuyorsa, tüm ürünlerinizi de burada öne çıkan ürünler olarak sergileyerek, birkaç hikayede ürünle ilgili detaylı bilgileri paylaşarak, kullanıcıların ürünlerinizi görmelerini sağlayabilirsiniz.

Instagram profil bilgilerini düzenlemek kullanıcıların sizinle iletişime geçmesi, güvenebilmesi ve bunun da satışlarınıza etki edebilmesi için oldukça faydalı ve önemlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön