İnstagram

Instagram Profil Resminiz Nasıl Olmalı?

Bir resmin bin kelimeye bedel olduğunu söylüyorlar ve bu hiçbir yerde Instagram profil resminizden daha doğru olamaz! Birisi hesabınıza baktığında, profil resminiz yeni ziyaretçinize sizin ve markanızın neyle ilgili olduğunu anlatan ilk resimdir.

Instagram’daki profil resminiz hikayeleri akıştan ayıran şeydir!

Bir Instagram profil resmi seçmek çok basit bir görev gibi görünse de, her zaman harika bir ilk izlenim bırakmak için çekimi kesinlikle güzel olduğundan emin olmak zorundasınız!

İşte mükemmel Instagram profil resmini seçmek için ipuçları

Instagram Profil Resminizi Markada Tutun

Instagram’da bir işletmeyseniz, logonuzu profil resminiz olarak kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu, uzun vadeli marka tanınırlığına yardımcı olabilir ve Instagram sayfanıza gelen herkesin hızlı bir şekilde logonuzla tanışmasını sağlar!

Marka Logosu

İşletmeniz kişiselse örneğin bir fotoğrafçıysanız, Instagram profil resminiz olarak vesikalık fotoğraf kullanabilirsiniz.

Instagram Profil Resminizi Estetik Seçin

Instagram profil resminiz, genel Instagram estetiğinize uymalıdır. Bu profilinize hoş bir katkı sağlayacaktır. Instagram postlarınız için renk paletine bağlı kalıyorsanız, bunu profil resminizde de yapmaya çalışın. Kendi Instagram estetiğinizi nasıl tasarlayacağınızı ve mükemmel postu nasıl planlayacağınızı öğrenin, böylece Instagram’ınızı daha hızlı büyütebilirsiniz!

Instagram Profil Resminiz Nasıl Olmalı?
Instagram Profil Resminiz Nasıl Olmalı?
Instagram Profil Resminizi Her Zaman Tutun

Yazın ortasındaysanız ve profil resminiz karlı bir ağacının önünde çekilmişse o zaman bu profesyonel görünmüyor demektir. Profilinizle karşılaşan yeni bir takipçi, Instagram’da o kadar aktif olmadığınızı veya Instagram profil resminizi 6 ay içinde güncelleyecek kadar önemsemediğinizi düşünebilir!

Bu nedenle, mevsimlik veya tek seferlik bir etkinliğe eklenmiş bir fotoğraf seçmek yerine zamanın testine dayanabilecek bir profil resmi seçin.

Instagram profil resminizi nötr bir arka planına sahip olarak veya belirli bir anla ilişkili olmayan bir arka plana sahip olarak daha uzun süre kullanabilirsiniz..

Takipçileriniz Instagram Hikayelerinize göz atarken veya akışlarında gezinirken Instagram profil resminizi tanımaya başlayacağından marka bilinirliğine de yardımcı olacaktır.

Birden fazla sosyal medya hesabınız varsa ve Instagram profil resminizi değiştirdiyseniz, diğer tüm platformlardaki profil resminizi aynı resimle değiştirmelisiniz.

Mükemmel Boyutta Düzenleyin

Tüm profil fotoğrafları 110 x 110 piksel boyutunda tam bir kare olmalıdır. Instagram daha sonra Instagram profil resminizi kırpacağından, olumsuz etkilenmezsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön