İnstagram

Instagram Profil Ziyareti Nasıl Artırılır?

Instagram Profil Ziyareti: Instagram hesabınızı büyütmeyi düşündüğünüzde aklınıza gelen ilk şey nedir? Tahmin ediyorum ki bir çoğunuzun doğru profil sayfası yok. Konu profil ziyaretleri ve takipçi kazanmak olduğunda genellikle hashtag’ler, başlıklar, Insta hikayeleri ve kaliteli fotoğraflar ilk akla gelen şeylerdir.

Takipçi ararken, ilk olarak bir şeye bakarız o da profillerinin nasıl göründüğü. Bugün, size Instagram’da daha fazla profil ziyareti ve takipçi kazandırdığı kanıtlanmış güçlü bir profil sayfası oluşturmaya çalışalım istedik.

Instagram hesabınızı ilk oluşturduğunuzda bir profil resmi yüklemeniz, kısa bir biyografi oluşturmanız istenecek, ancak profilinizi göz alıcı bir sanat eserine dönüştürecek çok önemli ipuçları var!

Profil

Profil resminiz, çoğu insanın sayfanızı ilk görüntülediklerinde ilgisini çeken şeydir. Birini ararsanız, görünen budur. Bir Insta hikayesi yaparsanız, profiliniz takipçilerinizin akışının en üstünde gösterilir. Kendinizi nasıl tanıttığınız, kim olduğunuz ve sayfanızın ne hakkında olduğu hakkında her şey buradadır. Bir resmin 1000 kelimeye bedel olduğunu daha önce söylediğimizde şaka yapmıyorduk! Bunun için bu hususu Instagram için harika bir profil resmi seçerken akılda tutulmanız gerekiyor.

Gülümsemek! Kulağa sevimsiz geliyor, ancak profilinizdeki bir gülümseme sempati ve samimiyeti gösterir. Bir bakıma insanları sayfanıza davet ediyorsunuz ma bunu yapmanın gülümsemeden daha iyi bir yolu var o da renklerdir.

Instagram Profil Ziyareti Nasıl Artırılır?
Instagram Profil Ziyareti Nasıl Artırılır?

Renkler Fark Yaratır

Araştırmalar, kırmızı veya turuncu gibi renklerin daha az performans gösterdiğini ve rengin sertliği nedeniyle daha az görüntü ürettiğini göstermiştir. Zihnimiz hemen dur, tedbir, geri çekilme düşünür. Bunun yerine, sakinleştirici ve sıcak olan maviler ve morlar tercih edebilirsiniz.

Instagram sayfanız bir işletme ise, logonuzu ekleyin! Takipçilerinize kim olduğunuzu açıklayın.

Bio

Instagram Profiliniz birkaç kelimeyle ne yaptığınızı, bir markanız veya işletmeniz varsa kim olduğunu anlatır. Birden fazla bağlantınız varsa, örneğin bir web sitesi, bir Youtube kanalı, bio’nuzda paylaşmalısınız.

Hashtag Ekleyin

Profilinize, markanıza veya hizmetinize göre hashtag ekleyin! En sevdiğiniz emojiyi veya alıntıyı eklemekten korkmayın. Her şey uyumlu,kişisel veya profesyonel markanızla bağlantılı olduğu sürece sorun yok demektir.

İstagram profil ziyareti artırılması önemlidir ve bu sayede daha fazla kullanıcının sizi hatırlamasını sağlarsınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön