İnstagram

Instagram Reklamı Hedef Kitle Oluşturma

Instagram reklamı, her büyüklükteki işletmenin hedef kitlelerine ulaşması için inanılmaz fırsatlar sunuyor. Ancak Instagram’a giderek daha fazla marka katıldıkça ve feed daha rekabetçi hale geldikçe, öne çıkmak daha zor olabilir.

Bağlanmak istediğiniz belirli Instagram kullanıcı gruplarına ulaşabileceğinizi, onlarla etkileşim kurabileceğinizi ve onları müşterilere dönüştürebildiğinizi hayal edin.

2015’in sonlarında Instagram , Instagram reklamları açtı . Pazarlamacılar, Facebook reklam sistemini kullanarak artık Instagram’ın 600 milyondan fazla kullanıcısının herhangi bir özel kesimine ulaşabilir. Instagram’ı her gün kullanan 400 milyon kişi ile Instagram reklamları, etkileşimi artırmak isteyen markalar için cazip bir yol haline geldi.

Instagram reklamcılığı, Facebook’un çok kapsamlı ve güçlü reklam sistemini kullanır. Daha önce insanları yaşlarına, ilgi alanlarına ve davranışlarına göre böyle bir özgüllükle hedefleyemezdik. Bu rehberde ele alınacak çok şey olacak.

Instagram Reklamlarına Giriş

Instagram reklamlarının neden bu kadar popüler olduğu ve Instagram reklamlarının markanıza uygun olup olmadığına dair araştırmalar ve başlama talimatları.

Instagram Reklamlarına Başlarken

Hedefler nasıl seçilir, hedef kitlenizi nasıl belirlenir, reklamlarınızı Instagram’a yerleştirir ve bütçenizi ve zamanlamanızı nasıl belirlersiniz.

Instagram Reklamlarının Biçimi

Instagram Besleme ve Hikayeler reklamlarınız için kullanabileceğiniz her reklam biçiminin ve bunların nasıl oluşturulacağının ayrıntılı bir incelemesi.

Instagram Uygulaması İçinde Instagram Reklamları Oluşturma

Mevcut Instagram gönderilerini Instagram reklamları olarak tanıtmak için hızlı bir nasıl yapılır kılavuzu.

Instagram Reklamı Hedef Kitle Oluşturma
Instagram Reklamı Hedef Kitle OluşturmaInstagram Reklamı Hedef Kitle Oluşturma

Başarıyı Ölçme

Instagram reklam performansınızı ölçmek ve analiz etmek için Facebook Reklam Yöneticisinin kullanımına ilişkin ipuçları ve ekran görüntüleri.

Yararlı İpuçları

Instagram reklamları hakkında sahip olabileceğiniz bazı soruları yanıtlamak için kısa bir bölüm.

Neden Instagram reklamları kullanmalı?

Instagram, 2015’te platformunda reklam yayınlamaya başladığından beri, Instagram reklamları bir milyardan fazla kullanıcı eylemine yol açtı. Ve sadece geçen yıl, reklamveren tabanını altı ayda 500.000 reklamveren olacak şekilde ikiye katladı.

Instagram Reklamlarını kullanmak için neden

 1. İzleyici büyümesi
 2. Dikkat
 3. Amaç
 4. Hedefleme
 5. Sonuçlar

Instagram’a göre , Instagram reklamlarından gelen reklam hatırlanabilirliği, diğer reklamcılık normlarından 2,8 kat daha yüksekti .

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön