İnstagram

Instagram Reklamlarınızdan Daha İyi Performans

Instagram, pazarlamacılar için en iyi kanallardan biri haline geliyor, muhtemelen görsel medyanın izleyicilerin ilgisini çekmek için diğer çevrimiçi pazarlama kanallarından çok daha yararlı olması nedeniyle. Bu popülerliğin, mobil teknolojinin genişlemesinden mi yoksa akıllı telefon ve tablet uygulamalarının yaygın kullanımından mı kaynaklandığını belirlemek daha zordur. Ancak, bu güçlü platformu kullanmak, her kampanya için mutlaka başarılı bir sonuç garanti etmeyecektir.

Hedef kitleler hala kararsız bir gruptur ve rekabette öne çıkmak ve yeni potansiyel müşteriler ve müşteriler kazanmak için reklamlarınızın geleneksel “bunu şimdi satın al” yaklaşımının çok ötesine geçmesi gerekir.

  1. Instagram’ın Yeni Yakınlaştırma Özelliğini Kullanın

Instagram kısa süre önce, Instagram reklamlarınızla biraz yakın plan pazarlama yapmanıza olanak tanıyan hizmette bir güncelleme başlattı. Instagram’ın yeni yakınlaştırma özelliği, kullanıcıların hem fotoğrafları hem de videoları yakınlaştırmak için ekranı sıkıştırmasına olanak tanır. Ekleme, Instagram’ın bu özelliğin platformuna eklenmesi için aldığı çok sayıda kullanıcı talebi nedeniyle uygulandı.

  1. En iyi içeriğinizi tanıtın

Şirketlerin reklamlar için yeni içerik oluşturmaya yönelik tipik yaklaşımı, genellikle reklam metinlerini dikkatli bir şekilde yazmalarını ve kitleleri üzerinde en büyük etkiye sahip olacak harekete geçirici mesajlar geliştirmelerini içerir. Reklamlarınızla daha fazla etki yaratmak istiyorsanız, Instagram’da reklam verirken bu yaklaşımı takip etmeyin.

Instagram Reklamlarınızdan Daha İyi Performans
Instagram Reklamlarınızdan Daha İyi Performans
  1. Hedeflemenizi iyileştirin

Instagram’ın, Facebook’un reklam platformunda bulunan kapsamlı kullanıcı verilerinden yararlanması, Instagram’daki hedef kitlenize gerçekten odaklanabileceğiniz anlamına gelir. Ancak, platformun siz ve markanız için gerçekten çalışmasını sağlamak için farklı yönlerinden nasıl yararlanacağınızı bilmeniz gerekir. Standart hedefleme mekanizmalarının yanı sıra, odağınızı daraltmanıza yardımcı olabilecek başka özellikler de vardır.

4.Reklamlarınızı reklam gibi göstermeyin

Instagram reklamlarınızdan etkileşimi artırmak ve daha fazla tıklama almak istiyorsanız, reklamlarınızı reklam gibi göstermeyin.  Kitlenizin, bariz ürün tanıtımının aksine doğal içerik gibi görünen gönderilere yanıt verme olasılığı çok daha yüksektir. Resimlerinize ve videolarınıza gerçek kişileri dahil etmek çok önemlidir; yüz içeren görseller diğer içerik türlerine göre % 38 daha fazla beğeniliyor.

5.Harekete geçirici mesaj düğmesini kullanın

Bir Instagram reklamı oluşturduğunuzda, resim başlığının yanına (resmin sağ alt kısmında) bir harekete geçirici mesaj düğmesi ekleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön