İnstagram

Instagram Story Paylaşımları

Instagram Hikayeleri Algoritması Nasıl Çalışır?

Instagram Story Paylaşımları: Instagram algoritması, hikayelerinizi gören takipçi sayısını belirler. Algoritma, her takipçi için en iyi, en yeni, en alakalı ve en ilgi çekici içeriği belirlemeye çalışır. Ardından bu içeriği takipçinin Hikayeler alanının önüne sunar. Bu nedenle, insanların hikayenizi sonuna kadar izlemelerini sağlamak önemlidir.

İşletme olarak Instagram’daki herkese ulaşmanıza gerek yok ama sizden satın alabilecek insanlara ulaşmanız gerekiyor.

Aşağıdaki ipuçları, o hedef kitleye sevdikleri hikayeleri kendileriyle alakalı bir zamanda paylaşarak ulaşmanıza yardımcı olacak, böylece algoritma tarafından tanıtılacaktır.

Instagram story hikayeleri 2016’da piyasaya çıktığında, bazı insanlar bunun uzun süreceğini düşünmemişti. Daha genç kullanıcılara hitap edecek şekilde tasarlandığını ya da ana yayın için yeterince iyi görülmeyen görüntüleri bir yere attığını hissettiler. Şimdi, Hikayelerin  Instagram’da paylaşmanın birincil yolu olarak ana beslemeyi geçmesi bekleniyor.

Kaliteli İçerik Oluşturmak

Hikayeler için kaliteli içerik oluşturmak, ana gönderiler kadar önemlidir. Bu nedenle, bir Instagram hikayeleri içerik planı oluşturmaya zaman ayırmalısınız.

Instagram hikayeleri oluştururken, net bir başlangıcı, ortası ve sonu olması gerektiğini unutmayın. Vurgulamak istediğiniz noktayı veya paylaşmak istediğiniz mesajı düşünerek aklınızda sonla başlayın.

Müşteri öykülerini ve referanslarını vurgulayın.

İşletmenizin veya personelinizin hayatındaki bir günü öne çıkarın.

Gönderilerinizi süper tıklanabilir hale getirmek için özel duyuruları paylaşın ve “önce burada görün” gelişmelerini paylaşın.

Etkinlikler veya gezilerden özel kamera arkası içerikleri gösterin.

Neyle ilgili olduğunuzu ve marka değerlerinizi göstermek için dahil olduğunuz topluluk hizmetini veya sosyal yardım etkinliklerini ön plana çıkarın.

Takipçilere hikayeler içeriğiniz hakkında bilgi vermek için ana Instagram yayın gönderilerinizi kullanmayı unutmayın, böylece kaybolmadan önce onu yakalayabilirler.

Hikayelerde daha uzun formda yazılı içeriği paylaşabilirsiniz. İsterseniz bir Instagram blog yazısı oluşturabilirsiniz.

Markanızın sektörüyle ilgili konuları derinlemesine inceleyerek, potansiyel müşterilere değerli bilgiler sunacak ve güven oluşturmanıza yardımcı olacaksınız.

 Instagram Hikayelerinize Çeşitli Video Türleri Ekleyin

Elbette, fotoğrafların Instagram’da yayınlanması daha kolaydır ancak video, insanların dikkatini diğer tüm içerik türlerinden daha iyi çeker ve tutar. Instagram, çevrimiçi video trafiğindeki patlamayı artırmaya yardımcı oluyor ve tüketicilerin yarısından fazlası , sosyal medyada bir video izledikten sonra bir markayla etkileşim kurduklarını söylüyor .

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön