İnstagram

Instagram Takipçi Artırma Nasıl Yapılır?

İnsanlar artık doyum noktasına ulaşmış durumda ve hep daha iyisini arıyor. Bunun için siz insanlara en iyisini, en yenisini ve en orijinalini vermeniz gerekir.

İnstagram yalnızca bireysel değil şirketlerin ve holdinglerinde odak noktası konumunda. Dolayısıyla Instagram’da takipçi artırma herkes için önemli bir sorun. Bu yazıyı hazırlamamın nedeni ise internette görmüş olduğum yalan yanlış bilgiler. Yani ben bu zamana kadar birçok firmaya sosyal medya hizmeti vermiş biri olarak deneyimlerimden faydalanabilmeniz ve doğru adımlar atabilmeniz için bu yolu seçtim. Bana güvenebilir ve sorularınızı ister yorumdan ister bizzat ulaşarak sorabilirsiniz.

Strateji Belirlemelisiniz

İnstagram’da aktif olmak ve etkileşim almak istiyorsanız önce kendinize bir hedef kitle belirleyin ve bu kitlenin analizini yapın. Yani öyle herkesin yaptığı gibi kafanıza göre postlar atmayın. İlk yapmanız gereken 3 ve 6 aylık planlamalar olmalı.

Örnek vermek gerekiyorsa yazın ortasındayız ve sonbahara az kaldı. Önümüzdeki dönemden itibaren artık İnstagram’da ağırlıklı olarak görmeye başlayacağınız sektörler değişecek, özel günler değişecek. Siz sektörünüze göre özel günleri belirleyerek satışlarınızı buna göre planlamalı ve hedef kitlenizi ona göre belirlemelisiniz. Özgün olmayan fikirler her zaman kullanıcı kaçırır.  

Instagram Takipçi Artırma Nasıl Yapılır?

Kurumsal Bir Yapıya Sahip Olun

Sosyal medyada kurumsal olabilmek önemlidir. Yani nasıl ki sokakta kırmızı gördüğünüzde aklınıza Coca Cola ya da Vodafone geliyor. Kurumsal renginiz, logonuz, diliniz ve şablonlarınız hepsi bir uyum içerisinde olmalıdır. Bunun içinde bütçenize göre bir dijital reklam ajansıyla çalışmak size katkı sağlayacaktır.  

Daima Disiplinli Olun

Sosyal medyada disiplin ve süreklilik çok önemlidir. Eğer siz bir gün içerisinde 5-6 paylaşım yapıyor ve sonra 4-5 gün ara veriyorsanız bu sıkıntılıdır. Normal standartlarda sosyal medyada günde 1- 2 post ve 1–5 arası hikaye paylaşımı ideal olandır. Gün içerisinde sürekli yapılan paylaşımlar takipçi kazanmak isterken size takipçi de kaybettirecektir.

İşletme Hesabına Geçin

Eğer işletmeyseniz ya da kullanıcılara bilgiler veren bir sayfaysanız o zaman işletme hesabına geçmeniz önemlidir. Çünkü bu sayede verileri görebileceğiniz gibi profil ziyaretlerinizi ve etkileşimi de takip edebilirsiniz.   

Hashtag’lerinizi Belirleyin

İnstagram postlarda en fazla 30 etikete kadar izin veriyor. Postunuzu atmadan önce hashtag’lerinizi güzel seçmelisiniz, çünkü daha sonradan eklediğiniz hasghtag’ler bir işe yaramayacaktır.

Tüm Sosyal Platformlarda Olmalısınız

Instagram her ne kadar milyonlarca kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor olsa da firmanız için kesinlikle yeterli olmayacaktır. Bunun için olabildiğinizce tüm sosyal medya platformlarında olmaya ve aktif kullanmaya başlamalısınız.  

Neden Takip Edilesiniz

Siz insanların sizi takip etmesini istiyorsunuz, ama onlar sizi neden takip etmeli biliyor musunuz? Instagram takipçi kazanmanın en etkili yollarından biri sizin ne istediğinizi bilmenizdir. Yani insanlar artık doyum noktasına ulaşmış durumda ve hep daha iyisini arıyor. Bunun için siz insanlara en iyisini, en yenisini ve en orijinalini vermeniz gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön