İnstagram

Instagram Takipçi Artırmak İçin İnfluencer Marketing

İşletmeniz için Instagram influencer pazarlamasını kullanmayı düşündüyseniz, şimdi başlama zamanı gelmiş demektir. ınstagram için genel stratejinize Instagram influencer pazarlamasını eklemek, marka bilinirliğinizi artırmanıza, takipçi tabanınızı büyütmenize ve büyük satışları artırmanıza yardımcı olabilir!

Etkileyici pazarlaması söz konusu olduğunda Instagram, markaların yeni kitlelere hızla ulaşması için açık ara en iyi performans gösteren platformdur. Aynı zamanda sosyal eylem için en iyi kanaldır. Tüm sosyal ağlarda % 1,5’e kıyasla ortalama % 3,21 katılım oranıyla Instagram kullanıcılarının tükettikleri içeriği yorumlama, beğenme ve paylaşma olasılıkları daha yüksektir.

İnfluencer pazarlamasını etkili yapan nedir?  

Instagram etkileyici pazarlama, geleneksel reklamcılığın engellerini ortadan kaldırır, çünkü müşteriler markanıza güvenilir bir kaynaktan tanıtılmaktadır.

Etkileyici, kanallarında bir ürün veya hizmet önerdiğinde, bir arkadaşından güvenilir bir tavsiye olarak karşımıza çıkabilir. Bu açıkça markalar için oldukça avantajlıdır. Onlara hedef pazarlara doğrudan erişim sağlar.

İlgi çekici ve otantik bir sese sahip ilgili etkileyicilerle ortaklık kurarak, işiniz zaten nişinizle ilgilenen kişilerin önüne yerleştirilir, böylece gerçek ve kalıcı bir izlenim bırakmak daha kolaydır!

Instagram Takipçi Artırmak İçin İnfluencer Marketing
Instagram Takipçi Artırmak İçin İnfluencer Marketing

Etkileyici, niş bir pazarla tutarlı olduğunda, örneğin gaddarlık içermeyen kozmetikler veya vegan egzersiz takviyeleri, takipçileri bu etkileyiciyi bu konuda bir otorite olarak tutacak ve onlara güvenecek ve tavsiyeleri tarafından yönlendirilecek

Sonuç olarak, etkileyicilerle ortaklık kurmak, Instagram’da ürünlerinizi ve markanızı tanıtmak için inanılmaz bir kanal olabilir!

Instagram Influencer Marketing Ne Kadar Maliyet?

Bu, sektördeki en büyük sorulardan biridir ve her şey kiminle ortak olmak istediğinize ve projenin boyutuna bağlıdır.

Etkileyici pazarlamanın ilk günlerinde, yükselen sosyal yıldızlar, ücretsiz ürün karşılığında marka ortaklıkları üstlenirdi. Ama çoğu için o günler çoktan geride kaldı. Pek çok mikro etkileyici profillerinde promosyon alanı için ücretsiz ürünler takas etmeye istekli olsa da, bugünün en büyük Instagram etkileyicileri, hesapları ana gelir kaynakları haline geldiğinden markalar için gönderi oluşturmak için çok para alıyor.

instagram influencer pazarlama

Sosyal medya influencer’larının, özellikle Instagram’da marka kampanyaları için vazgeçilmez bir varlık haline geldiğine şüphe yok. Ancak ortaklığın ölçeği ve kapsamı veya ihtiyaç duyduğunuz sponsorlu gönderi ve hikaye sayısı gibi dikkate alınması gereken çok sayıda faktör varken nasıl adil bir fiyat bulursunuz?

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön