İnstagram

Instagram Video Paylaşımı Nasıl Olmalıdır?

Instagram videosu, bir pazarlamacının araç kutusundaki en iyi araçlardan biridir. Video pazarlama artık sadece büyük bütçeli şirketler için değildir. İşletmelerin % 85’i videoyu bir pazarlama aracı olarak kullanıyor. Instagram için nasıl etkili bir video pazarlama stratejisi oluşturup uygulayabileceğinizi öğrenmeye hazır mısınız? Başlayalım!

Neden Instagram Videoları Oluşturmalısınız?

Fotoğraflar Instagram’da hala daha yaygın bir format olsa da, Instagram videosu çok fazla ilgi görüyor.

Fotoğraflar etkileşim açısından genellikle videolardan daha iyi performans gösterirken, videolar için katılım sayıları fotoğraflardan daha hızlı artıyor. Ancak artan katılım sayılarının ötesinde, videoya yatırım yapmak için tonlarca başka neden var.

Bu nedenlerden biri, videonun size tek bir görüntüde aktarılamayan karmaşık, derinlemesine hikayeleri paylaşma yeteneği sağlamasıdır.

İster bir kampanya etrafında farkındalık oluşturmaya, ürünlerinizi tanıtmaya, hedef kitlenizi eğitmeye çalışıyor olun, videolar fotoğraflardan çok daha fazla hikaye anlatma alanı sunar

Instagram için videolar oluşturmak pahalı olmak zorunda değildir, bu nedenle Instagram’da işletmenizi pazarlamak için videoyu kullanabilirsiniz.

Instagram Videoları Nasıl Oluşturulur?

Instagram videoları tüm şekil ve boyutlarda ve Instagram’da çeşitli kanallarda paylaşılabilir.

Instagram Video Paylaşımı Nasıl Olmalıdır?
Instagram Video Paylaşımı Nasıl Olmalıdır?

Instagram Video Gönderileri

Instagram video gönderileri, 2013’te ilk kez piyasaya sürüldüklerinden bu yana oldukça gelişti. Artık 15 saniyeyle sınırlı olmayan işletmeler, bir ton etkileşim oluşturan 1 dakikaya kadar uzun biçimli, yüksek prodüksiyonlu videolar oluşturabilir! Harika olan şey, bunu yapmak için bir kameraya veya pahalı bir video prodüksiyon ekipmanına ihtiyacınız olmamasıdır. Yalnızca telefonunuzun kamerasını ve birkaç video düzenleme uygulamasını kullanarak güzel markalı videolar oluşturabilirsiniz!

Önceden Kaydedilmiş Instagram Videosu

Instagram’ın size doğrudan uygulamada video çekme seçeneği sunması kesinlikle güzel olsa da, daha popüler bir yaklaşım, önceden kaydedilmiş bir video yüklemektir. Bunu yapmak için, Instagram uygulamasındaki “+” düğmesine dokunmanız ve ardından kitaplık seçeneğini seçmeniz yeterlidir.

Bunu yaptıktan sonra, kare en boy oranıyla paylaşmayı seçebilir veya tam boyutlu resmi görüntülemek için “boyutlar” simgesine dokunabilirsiniz.

Boomerang

Videonuzu Boomerang simgesine dokunarak da bir Boomerang’a dönüştürebilirsiniz veya ekranın sağ tarafındaki “albüm” simgesine dokunarak birden fazla videoyu içeren bir döngü gönderisi oluşturabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön