Dijital Pazarlamaİnstagram

Instagram’da 7 Adımda Etkili Satış Arttırma Nasıl Yapılır?

Instagram’da etkili satış artırmanın nasıl yapıldığını bu makalemde anlatayım istedim.

Daha önce Instagram ile ilgili pek çok makale ve bilgilendirme yazısı verelim istedik. Çünkü bu konu ciddi anlamda pek çok kişi tarafından soruluyor ve merak ediliyor.

Instagram 1 milyarın üzerinde takipçi sayısına ulaşan bir uygulama olmuş durumda. İlk başta amacı sadece resim paylaşılmasıydı, fakat gösterilen ilgiden dolayı iletişime kadar da kendini geliştirdi ve önemli bir ticaret platformu haline geldi.

Birçok insan, kurum ve kuruluş hizmet ve ürünlerini Instagram üzerinden tanıtmaya ve satmaya çalışıyor.

Satış – Instagram Profilinizi Kurumsal Hesaba Çevirin

İster küçük isterseniz büyük ölçekli firma olun öncelikli olarak hesabınızı kurumsala çevirmeniz gerekiyor. Bu sayede hikaye ve görsellerinizin analizlerini daha net görebilirsiniz. Üstelik Instagram hesabınız bu şekilde herkese açık olacaktır.

Instagram Profilinizi Düzenleyin

Profilinizde bulunan resminizin net ve anlaşılır olmasına önem vermeliniz. İletişim bilgileriniz, site adresiniz ve maillerinizi profilinize mutlaka ekleyin.

Instagram’da 7 Adımda Etkili Satış Arttırma Nasıl Yapılır?
Instagram’da 7 Adımda Etkili Satış Arttırma Nasıl Yapılır?

Instagram Ürünlerinizi etiketleyin

Instagram’da postlarınızı paylaşırken farklı efektleri kullanarak ürünlerinizin üzerine yazılar, kampanyalar ve fiyatlar yazabilirsiniz.

Instagram Hikaye özelliğini kullanın

Instagram’da her gün 500 milyon kişinin stories paylaşımı yaptığını biliyoruz. Sizde satışlarınızı artırmak için bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Hikaye özelliğini kullanarak takipçilerinizle etkileşiminizi daha fazla artırabilirsiniz.

Intagram Reklamları Verin

Instagram’da geri dönuşlerin en önemli katkısı reklamlar aracılığı ile olur. Siz hızlı dönuş sağlamak istiyorsanız mutlaka Instagram reklamları vermelisiniz.

Instagram’da Influencer ile Çalışın

Instgram’da kişisel ve bireysel marka reklamlarının etkili olduğunu biliyoruz. Bunun için sosyal medya stratejinize bunu da eklemelisiniz.

Doğru Hashtag Kullanın

Sosyal medya platformlarının tamamının kendine göre bir algoritması vardır. Siz hangi platformu kullanacaksanız ona göre hashtglerinizi belirleyebilir, anahtar kelime stratejinizi belirleyebilirsiniz.

Sonuç olarak toparlayacak olursak marka ve ürünlerinizin akılda ve kalıcı olmasını istiyorsanız mutlaka her şeyi planına uygun bir şekilde yapmanız gerekir.

Bu yazımda sizlere Instagram’da 7 adımda Etkili Satış Arttırma Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını vermeye çalıştım.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Lemi bey dün instagramda başarı sırları isimleri eğitimlerinize katıldım akıcı sade bir dille sakinliğiniz ile eğitimden çok keyif aldım sizinle birlikte yol alıp sektöre katkıda bulunacağım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön