İnstagram

Instagram’da Bağlantı Paylaşmanın 7 Yolu

Instagram’da bağlantı : Instagram, aylık bir milyardan fazla kullanıcısı olan en popüler sosyal medya ağlarından biridir. E-ticaret işindeyseniz, sizin için harika bir trafik ve satış kaynağı olabilir.

Instagram profilinize tıklanabilir bir bağlantı ekleyebileceğiniz tek yer biyografinizdir. Ancak bu, trafiği artırmak için bağlantıları paylaşmanın başka yolları olmadığı anlamına gelmez. Sosyal platformda bağlantı paylaşmanın yaratıcı yollarından bazılarına bakalım.

 1. Instagram Biyografinize Bağlantı Ekleyin

Biyografinize bir bağlantı eklemek, bir bağlantı paylaşmanın ilk ve en basit yoludur. Özel kişisel hesaplar da dahil olmak üzere herkesin tıklanabilir bir bağlantıyı paylaşabileceği tek yerdir.

 1. Instagram’da Bağlantı Linktree

Instagram’da bağlantı , pazarlamacılar arasında popülerliğe ilk ulaştığında, bağlantı hizmetlerini kullanmak yaygın bir uygulamaydı. Hala mevcut olsalar da, eskisi kadar popüler değiller.

Instagram'da Bağlantı Paylaşmanın 7 Yolu
Instagram’da Bağlantı Paylaşmanın 7 Yolu
 1. Yazıda Paylaşım

Normal Instagram fotoğraf yayınlarınızın başlıklarına tıklanabilir bağlantılar ekleyemeyeceğiniz doğru olsa da, kullanıcıların dikkatini çekmek, içeriğinizden alıntılar paylaşmak ve hashtag‘lerle erişiminizi genişletmek için başlık alanını kullanmaya devam edebilirsiniz.

 1. Instagram Hikayelerine Bağlantılar Ekleyin

10.000 veya daha fazla takipçisi olan işletme hesapları, yukarı kaydırmalı bağlantı özelliğinin kilidini açarak Instagram’da bağlantı hikayelerinize canlı bağlantılar eklemenize olanak tanır. Hikayeler kaydedilip öne çıkanlarınıza eklenmedikçe yalnızca 24 saat sürdüğü için bu, yeni veya zamana duyarlı içeriğe bağlantılar paylaşmanın harika bir yoludur.

 1. Alışverişe Açık İçerikte Bağlantılar Oluşturun

Alışveriş yapılabilir gönderiler size son derece spesifik bağlantılar kullanma seçeneği sunar. Alışveriş etiketlerinizin her biri yalnızca bir ürüne bağlanır ve dijital değil fiziksel bir ürün olmalıdır. Alışveriş etiketleri, mümkün olan en hedefli dönüşümlerdir.

 1. Instagram Reklamlarını Kullanın

Instagram reklamları ile gönderileri ve hikayeleri tanıtmak için ödeme yapmak için Instagram işletme profilinizi kullanabilirsiniz. Bu, hedef kitlenizi bölümlere ayırmanıza ve tanıtılan gönderilerin başlıklarına tıklanabilir bağlantılar eklemenize olanak tanır.

 1. Instagram Direkt Mesajlarına Bağlantı Ekleme

Birçok marka, Instagram doğrudan mesajlarını tam potansiyelleriyle kullanamıyor. Mesaj istekleri, hikayeler için gelen kutunuzu her gün izlemek için zaman ayırın, markalarınızı boyutlandırın ve müşteri hizmetleri soruları. Yanıt vermek, yeniden paylaşmak ve bu müşteri ilişkilerini kurmak için zaman ayırın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön