İnstagram

İnstagram’da Hashtag Nasıl Kullanılmalıdır?

Hashtag, önünde # sembolünün bulunduğu harflerin, sayıların veya emojinin bir kombinasyonudur. (Örneğin: #lemionen )

İnstagram’da Hashtag Kullanımı

Instagram’da hashtag,  stratejinizi oluşturabilir veya bozabilir. Doğru kullanırsanız, gönderilerinizin ürünlerinizle veya markanızla ilgilenme olasılığı yüksek olan daha fazla kişi tarafından görüntülenir, ancak yanlış kullanırsanız, rahatsız edici ve potansiyel takipçilerden Instagram’ın algoritması tarafından cezalandırılmaya kadar gerçekten zarar verebilirsiniz.

Instagram’da hashtag ‘ları etkili bir şekilde kullanmak için, tam olarak nasıl çalıştıklarını anlamanız ve bir strateji üzerinde biraz düşünmeniz gerekir.

Hashtag Nedir?

Hashtag, önünde # sembolünün bulunduğu harflerin, sayıların veya emojinin bir kombinasyonudur. (Örneğin: #lemionen ) İçeriği kategorize etmek ve daha keşfedilebilir hale getirmek için kullanılır. Bir tane de olabilir daha fazlada. Hashtag’ler tıklanabilir. Bir Instagram hashtag’ine tıklayan veya Instagram hashtag araması yapan herkes, o hashtag ile etiketlenmiş tüm gönderileri gösteren bir sayfa görecektir.

İnstagram’da Hashtag Nasıl Kullanılmalıdır?
İnstagram’da Hashtag Nasıl Kullanılmalıdır?

En Çok Kullanılan Hashtag Türleri Nelerdir?

Instagram hashtag’leri dokuz farklı türe ayırır:

Ürün veya hizmet hashtagleri: Ürününüzü veya hizmetinizi tanımlayan temel anahtar kelimelerdir.

Niş hashtagleri: Sektörünüzün bağlamında nereye uyduğunuzu göstererek biraz daha spesifik hale gelir.

Sektörel Instagram topluluk hashtagleri: Topluluklar Instagram’da bulunur ve bu hashtag’ler onları bulmanıza ve katılmanıza yardımcı olur.

Özel etkinlik veya sezonluk hashtag’ler: Bunlar gerçek tatiller veya mevsimlere atıfta bulunabilir. Tüm Ulusal tatiller için kullanılabilir.

Instagram’da Kaç Tane Hashtag Kullanılmalı?

Instagram her paylaşımda 30’ kadar hashtag’lere izin veriyor, ancak sizin için en doğrusu hangisi olacak derseniz 1 ile 3 arasında olması yeterlidir.

Hedef Kitlenizin Kullandığı Hashtag’ler

Sonuçta, eğer kitleniz zaten belirli bir hashtag kullanıyorsa, o zaman onlar gibi diğer insanlar da muhtemelen onu kullanıyor. Bu mevcut Instagram topluluklarını bulmak, hedef kitlenizi genişletmenin ve işinizle ilgilenme olasılığı en yüksek olan kişilere ulaşmanın harika bir yoludur.

En iyi takipçilerinize bir göz atın ve hangi hashtagleri kullandıklarını görün. Instagram’ın arama aracı, takip ettiğiniz kişilerin hangi hashtag’leri önemsediği hakkında size bazı ek bilgiler verebilir. Bir Instagram hashtag araması yaptığınızda, arama aracı, takip ettiğiniz herhangi birinin de bu hashtag’i takip edip etmediğini size gösterecektir.

Daha fazlası için https://lemionen.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön