İş

Instagram’da Infografik Nasıl Oluşturulur? 5 Adımda Anlatım

Tahmin ediyoruz ki herkes Instagram’da fenomen olmak ve milyonluk takipçisi olsun ister. İşte bu yazımızda bizde Infografik oluşturarak bunu nasıl elde edebileceğiniz konusunda açıklama yapalım istedik.

Bundan önce hazırlamış ve yayınlamış olduğumuz yazılara bakarsanız etkileşim ve de takipçi artırabilmenin yolları hakkında size bilgiler verdik. Bu makalede de Infografik hazırlama konusuna değinelim istedik.

Infografik Hazırlama

Instgram pazarlamanıza infografiklerinizi eklediğinizde birçok kişiye ulaşabilir ve hatta rakiplerinize de fark atabilirsiniz.

Instagram’da Infografik nasıl oluşturulur? 5 adımda anlattığımız yazımızı okuduğunuzda kendinizi de geliştirebileceksiniz.

Video Infografikler

Instagram’da videolar her zaman resimlerden çok daha fazla ilgi çekmiştir. Video oluşturmanın en kolay yolu ise elinizdeki görselleri birden fazla parçalara ayırmaktır.

Sonrasında yapmanız gereken ise bir video düzenleme aracını kullanarak ayırmış olduğunuz bu parçaları video üzerinde birleştirmek. Videolarınızın çok uzun olmamasına dikkat etmelisiniz. Bunun için de 10-15 saniyelik videoların yeterli olacağını söyleyebiliriz.  .

Görselleriniz Basit Olsun

Infografik denildiğinde kafanızda karmaşık çizimler ve grafikler canlanıyor olabilir. Hemen onu silin. Bu grafiklerin amacı insanların kafasını karıştırmak değil aksine içini rahatlatmak ve anlaşılmasını kolay hle getirmektir. Eğer ki instagram sizin dikey ya da yatay olarak bunları paylaşmanıza izin vermişse her bir paylaşımı mobilde optimize ederek paylaşabilirsiniz.

Başarılı bir Infografik her zaman anlaşılır olandır. İnsanlara vereceğiniz bilgi ne kadar sade ve ylın olursa o kadar iyi geri dönüşü olacaktır.

Verileri Yazıya çevirin

Görselleriniz üzerinde eğer ki veriler bulunuyorsa o zaman yapmanız gereken şey bunları yazıya çevirmektir. Bu sayede insanlar yazıları daha basit okuyacak ve sayfanızda da zaman geçirmeye başlayacaktır. Düz bir yazı karmaşık verilerden her zaman çok daha değerlidir.

Bilgileri Pictogram’a çevirin

Görsellerinizi çeşitlendirebilmek ve ikonlarla anlatmak her zaman faydalı olacaktır. Infographic.ly adındaki site size görsel hazırlayabilmeniz konusunda yardımcı olacaktır. İkon oluşturmanın en kolay yolu çeşitli araçları kullanmaktan geçer.

Instagram’da Infografik Nasıl Oluşturulur? 5 Adımda Anlatım
Instagram’da Infografik Nasıl Oluşturulur? 5 Adımda Anlatım

İkon kartları oluşturun

İkon kartları sizin yüzdelik değerlerinizi gösterebilecek en renkli kartlardır.Bu kartları kullanabilirsiniz.

Instagram’da Infografik Nasıl Oluşturulur? 5 Adımda Anlatım
Instagram’da Infografik Nasıl Oluşturulur? 5 Adımda Anlatım

Yukarıdaki anlattıklarımız kolay gibi görünüyor olsa da aslında öğrenmek için biraz zaman ister ancak öğrendiğinizde çok güzel sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön