İnstagram

Instagram’da marka yaratmak için neler yapmalısınız?

Marka yaratmak : Instagram’ı etkili bir çevrimiçi pazarlama aracı olarak nasıl kullanacağınıza dair bir sürü tavsiye var. Ancak, platforma yeni başladıysanız veya ilk etapta bir takipçiye ulaşamıyorsanız, bunalmış hissedebilirsiniz.  Instagram, markaların satın almaya istekli takipçilerle etkileşim kurması için en iyi platform haline geldiğini biliyoruz.

Facebook‘ta, kullanıcıların yalnızca % 32’si markalarla düzenli olarak etkileşime giriyor. Instagram söz konusu olduğunda ise kullanıcıların % 68’i markalarla düzenli olarak etkileşim kuruyor.

Yeni bir hesap oluşturduysanız veya gönderi yapıyorsanız, ancak bir izleyici kazanamıyorsanız, korkmayın. Sayfanızı oluşturmak ve takipçi kazanmak için atabileceğiniz bazı uygulanabilir adımlar vardır.

Instagram neden en iyi e-ticaret aracıdır?

Instagram, web üzerindeki estetik açıdan en hoş platformlardan biridir. Harika görsel tasarım, burayı fotoğrafçılar, modeller ve sanatçılar için yaratıcılıklarını paylaşmak için harika bir yer haline getirmiştir. Bu aynı zamanda işletmenizi paylaşmak, ürün fotoğrafları yüklemek, ilgili takipçilerle bağlantı kurmak ve yatırım getirinizi artırmak için harika bir yer yapar.

2012’den bu yana Facebook, organik pazarlama erişiminde % 63’lük bir düşüş yaşarken, Instagram  aynı sürede % 115’lik bir artış yaşıyor.

Peki, platformdan en iyi şekilde nasıl yararlanabilirsiniz?

Instagram'da marka yaratmak için neler yapmalısınız?
Instagram’da marka yaratmak için neler yapmalısınız?

Mağazanızın bağlantılarını ekleyin

Instagram’da zaten fotoğraf paylaşmalı ve ilgili hesapları takip ediyor olmalısınız. Ancak platforma yeni katıldıysanız veya önemli bir takipçiniz yoksa ne yapmalısınız? Web sitenize geri bağlantı verin. Basit görünebilir, ancak çok kolay gözden kaçan bir taktiktir.

Eğlenceli resimler göndermek harikadır, ancak Instagram çabalarınızı gerçek e-ticaret mağazanıza bağlayan bir stratejiye ihtiyacınız var.

Instagram etkinliğiniz söz konusu olduğunda üzerinde çalıştığınız bir nihai hedefiniz yoksa başarılı bir şekilde marka oluşturmak için onu kullanamazsınız.

İşleri bir adım daha ileri götürmek istiyorsanız, özellikle platform kullanıcıları düşünülerek hazırlanmış bir Instagram açılış sayfası oluşturun. Instagram açılış sayfası, ziyaretçilerin dönüşüm sağlamasını etkileyen videolar, referanslar veya bir tür teklif içerebilen bir web sayfasıdır.

Çoğu Instagram kullanıcısı platforma mobil uygulama aracılığıyla eriştiği için bu açılış sayfası mobil kullanıcılar için optimize edilmelidir. Mevcut kampanyalarınıza göre Instagram açılış sayfaları oluşturun ve hedeflerinizi yansıtacak şekilde biyo bağlantınızı değiştirin.

Örneğin, şu anda bir indirim yapıyorsanız, şu anda indirimli ürünlerinizin tümünü içeren, satışla ilgili bir Instagram açılış sayfası oluşturun.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön