İnstagram

Instagram’da Paylaşım İçin En Doğru Zaman

Instagram, son birkaç yılda algoritmasını değiştirdi ve Instagram’da görünür gönderiler paylaşmanızı çok daha zor hale getirdi. Kullanıcılar arkadaşları ve aileleri tarafından yapılan gönderilere en yüksek önceliği verir.

Instagram, insanları uygulamasından uzaklaştırma ihtimali olan bağlantılar içeren gönderilere daha da az ağırlık veriyor. Bunun için Instagram’da başarılı olmak için işletmelerin oyunu iyi oynamaları gerekir.

Instagram’da paylaşım için en iyi zaman, insanların Instagram hesaplarına baktıkları zamanı hedeflemeyi içerir, ancak bu çoğu insanın Instagram içeriğini yüklediği zamanla çakışmaz.

Instagram’da Paylaşım Zamanları

Gerçekten, bu zor bir iştir. Tüm rakipleriniz aynı şeyi yapmaya çalışsa bile, gönderinizi çoğu insanın Instagram hesaplarını kontrol ettiği sırada kullanıma sunamayabilirsiniz

Alternatif olarak, daha az kişinin yeni içeriği kontrol etmek için Instagram uygulamalarını açacağı anlamına gelse bile, endişelenmeden içeriğinizi daha sessiz bir zamanda yüklemeye odaklanmanız gerekir?

En aktif takipçilerinizin konum saat dilimlerine ve 12 milyondan fazla instagram gönderisinin araştırmasına dayalı olarak katılım oranlarınızı en üst düzeye çıkarmak için, tam olarak doğru zamanlarda paylaşım yapmanıza yardımcı olmak için birtakım veri analizleri de sunulmuştur, ancak ne derece etkili olduğu da şüpheli olabilir.

Instagram’da Paylaşım İçin En Doğru Zaman
Instagram’da Paylaşım İçin En Doğru Zaman

Daha Fazla Etkileşim

Her firma farklı olsa da, çoğu işletme Instagram hesaplarında olabildiğince fazla etkileşim kurmayı hedefliyor. Bu, net bir katılım tanımı olmadığı gibi, ancak sosyal takipçileriniz ve müşterileriniz ile Instagram’daki işletmeniz arasındaki tüm etkileşimleri içermelidir.

Bir Instagram gönderisindeki yorumların ortalama rakamları benzer şekilde etkileyiciler tarafından şişirilir. Bu gönderileri dahil ettiğinizde, ortalama Instagram gönderisi 100 yorum kazanır.

Yukarıdaki açıklamadan gelebilecek en önemli gerçeklerden biri, etkileşim için içerik oluşturmanın çok az anlamı olduğudur. Doğal ve özgun etkileyici içerik mükemmel performans gösterebilir ve olağanüstü katılım oranları sağlayabilir. Sıra dışı içerik, onu yaratma çabasına neredeyse hiç değmez.

Etkileyici içerikler yaratabilirsiniz, ama yanlış zamanda paylaşırsanız kimse görmez. İnsanlar görmezlerse, beğenemezler, paylaşamazlar veya yorum yapamazlar.

Yıllar boyunca Instagram’da paylaşılan ve hiç kimse ne kadar iyi olduğunu görme fırsatı bulamadığı için hiç iz bırakmadan kaybolan inanılmaz içerikler vardır.Bu tamamen Instagram algoritmasıyla alakalı bir durumdur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön