İnstagram

Instagram’da Satış Arttırma Taktikleri

Instagram’da satış yapabilmeniz için öncelikli olarak bir işletme hesabına geçmeniz gerekiyor. Bu sayede hesabınızın gizliliğini ortadan kaldırmış ve kendi kategorinizi belirlemiş olursunuz.

Aşağıda bahsedeceğimiz Instagram’da satış taktiklerinin başarısı kanıtlanmıştır.

  1. En kısa sürede bir işletme profiline geçin

Instagram pazarlama planınızı düşünmeye başlamadan önce, bir Instagram İşletme Hesabınız olduğundan emin olun. Mevcut profilinizi  bir işletme hesabına dönüştürmek kolaydır. Başlamak için ayarlarınıza gidin ve “İşletme Profiline Geç” i tıklayın.

Bir işletme profiliyle birlikte gelen ücretsiz avantajların kilidini açtıktan sonra, metrikleri izlemek ve hedef kitlenizi anlamak için bunları kullanmaya başlamanız gerekir.

  1. Ücretsiz Instagram araçlarını kullanın

Instagram’daki işletme profilleri, Facebook işletme profillerinden pek de farklı değildir. Insights aracılığıyla, gösterimler, etkileşim verileri ve daha fazlası gibi istatistikleri görüntüleyebilirsiniz. Takipçilerinizin yaşları, cinsiyetleri, konumları ve en aktif saatleri hakkında bilgiler dahil olmak üzere demografik bilgilerinin bir dökümünü bile alabilirsiniz.

  1. İnsanları satın almaya teşvik edecek ürün tanıtımları yayınlayın

Instagram, ürünlerinizin reklamını yapmak için harika bir yerdir. Ve kartlarınızı doğru oynarsanız, kullanıcıları rahatsız etmeyecek veya reklamlarla onları korkutmayacaksınız.

İnsanları ilgilendikleri ürünler hakkında kızdırdığınızda ve onları herhangi bir şey almaya zorlamazsanız, tetiği çekip gerçekten bir şeyler satın alma olasılıkları daha yüksektir. Değilse, en azından beğenerek, yorum yaparak veya bir arkadaşıyla paylaşarak gönderinizle etkileşime gireceklerdir.

Instagram'da Satış Arttırma Taktikleri
Instagram’da Satış Arttırma Taktikleri
  1. Instagram’da Satış İçin Sponsorlu reklamlar oluşturun

Instagram’da satış reklamları platformda sıradan hale geldi. En iyi kısım?  Bir reklam bütçesi belirleyerek bunlara tam olarak ne kadar harcamak istediğinizi kontrol edebilirsiniz. Bu, markalara hedef kitlelerini yepyeni bir şekilde hedefleme yeteneği verir. Sponsorlu yayınlardan önce, yalnızca hesabınızı takip eden kullanıcılar güncellemelerinizi ve fotoğraflarınızı görebilirdi.

Artık markalar, hedef kitlesine uyan herkese fotoğraflarını tanıtarak erişimlerini hiç olmadığı kadar artırabilir. Sponsorlu reklamlar için, reklamı önüne koymak istediğiniz hedef demografiye hitap ederken aynı zamanda ilgi çekici içerik kullanın. Mevcut gönderileri sponsorlu reklamlara da dönüştürebilirsiniz, bu nedenle en iyi gönderilerinize göz atın. Bu yüksek performanslı yayınları daha sonra sponsorlu reklamlar şeklinde potansiyel müşterilere gönderebilirsiniz.

Daha fazla ayrıntı için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön