İnstagram

Instagram’da Tanıtım Yapma Stratejileri

İşletmelerin hayatta kalmak için aktif bir sosyal medya varlığına sahip olması çok önemlidir.  Instagram’da tanıtım olmadan hiçbir sosyal medya pazarlama stratejisi tamamlanmış sayılmaz. Markalar, reklamcılar ve tüketiciler için en iyi platform haline geldi.

Bu platformun aylık 800 milyon aktif kullanıcısı var. Ve günlük olarak 500 milyon Instagram profili aktiftir.

Halihazırda bir hesabı olanlar  doğru yoldasınız. Ancak bir Instagram profiline sahip olmak mutlaka satış anlamına gelmez. Satışları artırmak ve Instagram’dan gerçek para kazanmak istiyorsanız, uygulanabilir bir strateji geliştirmelisiniz.

  1. Takibinizi artırın

Başarılı bir Instagram’da tanıtım pazarlama stratejisine sahip olmanın ilk adımlarından biri takipçi tabanınızı büyütmektir.  Çok sayıda takipçi olmadan, gönderilerinizin görülmesi için mücadele edeceksiniz. Takipçi olmadan satış yapmak sizin için kolay olmayacak. Instagram sayfanızı yeni oluşturanlar için sıfır sayısıyla başlamak göz korkutucu olabilir. Ancak yeni bir şirket değilseniz, zaten müşterileriniz var demektir.

  1. Sayfanızın ilk izlenimine odaklanın

İlk izlenimler önemlidir. Bu ifade gerçek dünyada olduğu kadar sanal dünyada da geçerlidir. Bir pazarlamacı olarak bunu anlamanız gerekir. Karşı konulamaz bir blog yazısı girişi yazmanın  içerik stratejiniz için hayati olmasının nedeni aynıdır.

Instagram'da Tanıtım Yapma Stratejileri
Instagram’da Tanıtım Yapma Stratejileri

Instagram’da tanıtım yaparken kullanıcılarının profilinize tıkladığında gördükleri ilk şey profil resminizi, biyografinizi ve en son gönderilerinizi görürler. Kendi takipçi tabanınızı büyütmek için takip etme konusundaki son noktamıza geri dönersek, bir kullanıcı profilinizi tıkladığında herhangi bir sorusu olmamalıdır. Bununla demek istediğim bu. Profiliniz, kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı söylemelidir.

  1. Düzenli olarak içerik yayınlayın

Profilinize yalnızca ayda bir resim veya video ekliyorsanız, bu etkili bir strateji değildir. Buna aktif bir profil bile demezdim.  Markanızın takipçilerinizin zihninde daima taze olmasını istersiniz.  Aynı zamanda, kullanıcı zaman çizelgelerini doldurmak ve sinir bozucu olarak algılanmak istemezsiniz. Burada bir orta yol bulmalısın. Günde birden fazla gönderi paylaşmanızı tavsiye etmem. Her gün paylaşmak istediğiniz çok fazla içeriğiniz varsa, bunu Instagram hikayenize eklemek daha iyidir.

  1. Canlı yayın yapın

Instagram’ın canlı yayın özelliği vardır. 2018’deki en iyi pazarlama trendlerimi okursanız, canlı video akışını bu listede ilk sıraya koyduğumu bilirsiniz. Kullanıcılar buna bayılıyor ve markalar bu bilgileri kendi avantajlarına kullanıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön