İnstagram

Instagram’da Ürün Satmak İsteyenlere Alternatif Fikirler

Instagram’da ürün satmak : Instagram sadece eğlence değil aynı zamanda büyük bir Pazar olduğunu belirtelim. Dolayısıyla milyonlarca insanın aynı anda bir arada buluğunduğu bu pazarda olmamak büyük bir eksiklik.

Instagram’da ürün satmak isteyen ancak neler satılabileceği hususunda fikri olmayanların faydalanabilmesi için hazırlamış olduğumuz bu makalemizi okuması önerilebilir.

Instagram güzellik, sağlık ve fitness, seyahat, moda, yaşam tarzı, iş dünyası ve hayvanlar gibi pek çok satışı ele alabilir.

Tüketiciler bir ürün alırken orijinal olanı tercih ederler, bu nedenle kalitesiz resimleri kullanmaktan kaçınmanız gerekir.

Giyim

Kıyafet satmak sizin işinizse, o zaman Instagram kesinlikle sizin de olmanız gerekenbir yerdir. Moda, Instagram’da ürün satışında her zaman akılda kalır. Ancak sosyal bağlam giderek daha önemli hale geliyor. Günümüzün sosyal hareketlerinin çoğu, çevresel etki fikrine odaklanıyor ve bilinçli moda, bu iki değerin çarpışmasıdır.

Instagram'da Ürün Satmak İsteyenlere Alternatif Fikirler
Instagram’da Ürün Satmak İsteyenlere Alternatif Fikirler

Takı

Tıpkı giyim ve aksesuarlar gibi takılar da Instagram’da inanılmaz derecede popülerdir. El yapımı, kişiselleştirilmiş parçalar her zaman şıktır ve size daha fazla kazanç sağlayabilir.

Güzellik ve Cilt Bakımı

Güzellik ve cilt bakımı, Instagram’da her zaman en baskın pazarlardan biri olmuştur. Yüz bakım kremleri ve C Vitamini serumları gibi güzellik ürünleri en çok tercih edilenler arasında yer alır.

Instagram'da Ürün Satmak İsteyenlere Alternatif Fikirler
Instagram’da Ürün Satmak İsteyenlere Alternatif Fikirler

Sağlık Ürünleri

Küresel sağlık sorunlarının artmasıyla birlikte, tüketicilerin sağlıklarına öncelik vermeyi seçmesi şaşırtıcı değil. Instagram’da sağlık ürünlerinin satışını seçerseniz, platformun Ticaret Politikalarını da öğrenmeniz gerekir. Mesela takviye edici ürünler satamazsınız. Buna protein çubukları, protein tozları ve vitaminler dahildir. Ayrıca tıbbi cihazları, ürünleri veya hizmetleri satamazsınız.

Ev Dekorasyon Ürünleri

Online ortamda ilham verici iç mekanlarda gezinmek harikadır, ancak tüketiciler evlerinin de mükemmel görünmesini ister. Instagram’da ev dekor ürünlerinizi farklı tasarım ve ortamlarda sergileyebilir ve satışını yapabilirsiniz.

Fitness

Fitness aynı zamanda müşterinin sağlıklı yaşama olan ilgisini de ele alır. Fitness endüstrisi insanların eve kapandığı bu günlerde çok daha fazla rağbet göstermeye başlamıştır. Bu kapsamda fitnes yapanlara özel ürünler ve paspasların satışını yapabilirsiniz.

Instagram’da ürün satmak kolay olmasa da doğru ve mantıklı adımları attığınızda güzel paralar kazanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön