İnstagram

Instagram’ı Markanızı Büyütmek İçin Nasıl Kullanırsınız?

Sosyal medya saniyelik değişimlerin yer aldığı platformlardır. Özellikle instagram yaşanan trendlerin en sağlıklı ve net görüldüğü uygulamaların başında gelir. 2020 yılı ise bu değişimlerin en çok görüldüğü yıl olmuştur. Nedeni ise elbette tüm dünyanın yakından tanık olduğu korona virüs olmuştur. Yaşanan bu durumu fırsata çeviren marka ise sektördeki kendi rekabetlerini artırmayı başarmıştır. Eğer yaşanan bu durumlara karşın firmanızın varlığını sürdürebilmek için sosyal medyayı kullanmıyorsanız bu durumda fırsatları kaçırabildiğiniz gibi aynı zaman da 2020 sizin için bir yıkımda olabilir.

Her mark mutlaka sosyal medya hesabına sahip olması gerekiyor, çünkü bu kaçınılmaz bir gerçek. Özellikle televizyon reklamları veya geniş internet kampanyaları için bütçesi olmayan küçük firmaların büyüyebilmesi için kritik çözüm sosyal medya hesaplarıdır.

Yapılan araştırmalara göre çoğu marka büyük bir bölümü Instagram’ı bir pazarlama aracı olarak kullanıyor. Yani siz piyasada yeni bir markaysanız bu durumda sosyal medyayı kullanabilmek için geç kalınmış bir zaman değildir.

Peki sosyal hesabınıza  trafik çekmek ya da markanızı büyütmek için Instagram’ı nasıl kullanmalısınız?

Mevcut Müşterilerinize Profilinizin Reklamını Yapın

Mevcut müşteriler en sadık kitledir. Bunun için önce kendinizi onlara unutturmamaya çalışın.  Yapmanız gereken şey sizi tanımayan kişilere ulaşmak yerine sizi tanıyanlara odaklanmaktır.

marka
marka

Marka – Ürünlerinizi Gösterin

Hesaplarınızı takip eden insanların sizi unutmamasının yolu paylaşımlardır. Yeni ürünlerinizi, kampanya ve duyurularınızı sosyal medya hesabınızdan düzenli olarak paylaşmalısınız.   sizin için yazdık.

Konum Kullanın

Gönderilerinizde mutlaka konum eklemeniz gerekiyor. Eğer ki siz konum eklemezseniz bu durumda Instagram’ın size sunmuş olduğu tüm potansiyeli kullanmıyorsunuz demektir. Konum etiketi olan postların geri dönüşü her zaman çok daha yüksek olacaktır.  Instagram’da yer etiketi kullanmış olmak için orada olmanız da gerekmiyor. Başka bir yerdeyken başka bir şehirde paylaşabilirsiniz.

İnsanların Olduğu Fotoğraflar Paylaşın

Instagram’daki postlarınız ne kadar gerçek olursa o kadar çok geri dönuşu olacaktır. Bunun için postlarınızda mutlaka insanlarında olduğu resimleri paylaşmaya özen gösterin.

Sosyal Medya Fenomenleri

Sosyal medya da bazı isimler var ki onlara fenomen deniyor. Onlardan alacağınız reklam ve tavsiyelerle hesabınıza kullanıcı çekebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön