İnstagram

Instagram’ın İstatistik Özellikleri

İnstagram İstatistik : Günlük olarak 100 milyondan fazla görüntü ve videonun paylaşıldığı ve 4 milyardan fazla “beğeni” topladığı tahmin ediliyor.

Ne yazık ki instagram istatistik, insanların en az başarıya sahip olduğu platform da olabilir. Beğeniler ve yorumlar almak artık her zamankinden daha imkansız görünüyor, özellikle de görünüşte sabit algoritma değişiklikleriyle.

instagram istatistik stratejinizin neye benzemesi gerektiğine ve okuduğunuz diğer tüm tavsiyelerin gerçekten düşündüğünüz kadar yararlı olup olmadığına dair gerçeği elde etmek için gerçekleri ve istatistikleri inceleyelim.

İnstagram günlük kullanım

Önizleme Uygulaması’nın çalışması, kullanıcıların Instagram’da, özellikle de platformda ne kadar zaman harcadıklarına, davranışları hakkında çok şaşırtıcı istatistikler ortaya çıkardı.

Çoğu kişi günde en az bir saat sitede geziniyor veya yayın paylaşıyor. Kullanıcıların % 50,5’i orada bir ila üç saat geçirdiklerini kabul etti. Bu, Instagram’ın sizin için ne kadar iş olacağına ve buna değip değmeyeceğine dair bir fikir verir.

İnstagram İstatistik İçerikleri

İçerik oluşturmak gününüzün yeterince zamanını alır ve bu, hashtag araştırması gibi şeylere bakmanız gerekmeden önce, filtrenizin trend olup olmadığı, analitiği anlama ve diğer faktörlerin yüklü olup olmadığı, hangi saatler veya günler göndermeniz gerekir. Kısacası, başarılı bir instagram istatistik stratejisi bir çok şeyi çözmeyi gerektirir, ancak doğru “malzemeler” kombinasyonunu elde ettiğinizde, mükemmel algoritmayı bozan tarifi bulmak o kadar zor olmayacaktır.

Instagram’ın İstatistik Özellikleri
Instagram’ın İstatistik Özellikleri

65 yaş ve üstü yetişkinler

Hedef demografiniz için en iyi sosyal medya platformunu bilmek çok önemlidir. Deneyimsiz işletmeler, markalar veya blogcular için her ilk başta sosyal medya platformu.

Markanız 18–29 yaş aralığındaki insanları hedefliyorsa, Instagram kesinlikle harika bir sosyal platformdur. Yetişkinlerin % 47’si ile 30–49 yaş grubunu vurmaya çalışıyorsanız, platformda oldukça iyi şansınız olacak.

18–24 yaş arasındaki kişiler

instagram istatistik 18–24 yaşındakiler arasında daha popüler. İnternet erişimi olan 18-24 yaşındakilerin % 81’inden fazlası platformu kullanıyor.  Yine de, Instagram’da hedef kitlenizin genç aile üyelerini hedeflemekten sizi alıkoyacak hiçbir şey yok.

Tüketiciler

İnsanlar artık Instagram’da mükemmel bir şekilde seçilmiş şeyleri görmek istemiyor. Gerçek yaşam, ilişkilendirilebilir içerik, gerçekten yararlanabilecekleri içerik istiyorlar. Evet, güzel resimlere ve videolara bakmak harika, ancak sadece güzel olmak içeriğinizi harika hale getirmek için yeterli değildir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön