İnstagram

İşletmeler İçin Instagram Hesap Yönetimi İpuçları

Reklamcılık kitlesiyle Instagram, markalara dramatik erişim sunuyor. Instagram pazarlamasına başlamadan önce bir Instagram İşletmeler hesabına veya Instagram oluşturucu hesabına ihtiyacınız var. Zaten bir hesabınız varsa, aşağıdaki ipuçlarına geçin.

Instagram’da yeniyseniz veya yeni bir hesap oluşturuyorsanız, yapmanız gerekenler:

 • Instagram uygulamasını indirin
 • Kaydolun
 • Uygulamayı açın.
 • E-postanızı veya telefon numaranızı girin ve İleri’ye dokunun .
 • Kullanıcı adınızı ve şifrenizi oluşturun.
 • Profil bilgilerinizi doldurun
 • Bir işletme hesabına geçiş yapın
 • Profilinize gidin ve sağ üstteki hamburger simgesine dokunun.
 • Ayarlar’a ve ardından Hesap’a dokunun.
 • Profesyonel hesaba geç’e dokunun.

Hedeflerinizi Açıkça Tanımlayın

Tüm sosyal platformlar araçlardır. Ancak ne inşa etmeye çalıştığınızı bilmediğiniz sürece bu araçları etkili bir şekilde kullanamazsınız. Instagram pazarlama, farklı pazarlamacılar için farklı şeyler ifade edebilir.

Küçük bir ön araştırma, Instagram’da nasıl pazarlama yapacağınızı düşünürken en iyi kime ulaşabileceğinizi belirlemenize yardımcı olabilir.

İşletmeler İçin Instagram Hesap Yönetimi İpuçları
İşletmeler İçin Instagram Hesap Yönetimi İpuçları

Profilinizi optimize edin

Sadece 150 karakterde Instagram biyografinizin harika bir ilk izlenim bırakması, marka kişiliğinizi iletmesi ve insanlara Instagram hesabınızı takip etmek için neden uğraşmaları gerektiğini anlatması gerekir.

Doğru profil fotoğrafını seçin

Çoğu marka için Instagram profil fotoğrafınız logonuz olmalıdır. Bu, güvenilirlik sağlamaya yardımcı olur ve ziyaretçilerin bir bakışta kim olduğunuzu görmelerini sağlar.

Instagram profil fotoğrafınız, 110 piksel çapında bir daire şeklinde kırpılmış olarak 110 x 110 pikselde görüntülenir. Bununla birlikte, 320’ye 320 piksel boyutunda depolanır, bu nedenle Instagram profil resimlerinin görüntülenme şeklini değiştirirse yine de iyi görünmesini sağlamak için bu kadar büyük bir dosya yüklemelisiniz. Logonuz bir kare ise, her şeyin daire içinde göründüğünden emin olmak için uzaklaştırmanız gerekir.

Görsel olarak çekici içerik oluşturun

Instagram görsel bir ortamdır, bu nedenle gönderilerinizin harika görünmesi gerekir. Profesyonel fotoğrafçılık ekipmanına ihtiyacınız yok, ancak fotoğraflarınızın ve videolarınızın en azından keskin , iyi aydınlatılmış, iyi düzenlenmiş ve odaklanmış olması gerekir.

Daha da önemlisi, görsel içeriğinizin ilgi çekici olması gerekir. Harika fotoğraflar güzeldir, ancak bir hikaye anlatmazlarsa veya izleyicileri heyecanlandırmazlarsa, takipçilerin ilgisini çekmezler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön